Ege Haberleri

EGE

  Genç 62 yaşında

  Turaç TOP / İZMİR (DHA)
  28.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 27.07.2012 - 16:43

  İZMİR Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik gerçekleştirilen operasyonların ardından açılan davanın tek tutuklu sanığı Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, 62’nci doğum gününde unutulmadı.

  Başkan Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu, tutuklu genel sekreterin kardeşi Nagehan Genç ve diğer sanıkların da bulunduğu yaklaşık 200 kişi, “Genel Sekreterimiz Pervin Şenel Genç’e özgürlük istiyoruz”, “Sana özgürlük yakışır” pankartları açtı.
  Genç’in avukatı Turan Karakaş, “Hak ve adalet gerçek temelinde kurulabilir. Genç’in tutukluluğunun kaldırılması için defalarca tahliye talebinde bulunulmuştur. Bu tahliye istemleri formül gerekçelerle reddedilmiştir. Tamamen soyut iddialarla bir insanın özgürlüğünün elinden alınması büyük haksızlıktır. Pervin Hanım’ın 62’nci yaş gününü, bütün özgürlüğünden yoksun mağdur ve mazlumlara adil yargılanma ve adalet dileklerimle kutluyorum” dedi.
  Anne gibi beni korudu
  Başkan Kocaoğlu ise, Genç’in 452 gündür tutuklu olduğunu belirterek şunları söyledi:
  “Genç’i, 1968 yılından beri tanırım, üniversiteden sınıf arkadaşım. Başkan olunca kaderimiz tekrar birleşti. Genç, benim hata yapmamam için beni bir annenin evladını, ablanın kardeşini koruduğu gibi korudu. Benim için bunu yapan insan, cezaevinde yatıyor. Bu durumun herkese acı verdiğini biliyorum. Bu geminin kaptanı olarak, bunun en çok sıkıntısını ve üzüntüsünü ben çekiyorum. Masum olduğuna inandığımız Genç’in bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını istiyoruz, bu bizim en doğal hakkımız. Buradan yaş gününü kutluyorum. Ona tüm İzmirlilerin sevgi ve saygısını misliyle iletiyorum. Hasretle, sabırla özgürlüğüne kavuşup görevine dönmesini bekliyoruz. Kucak dolusu sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Bunları başka belediyelerin yaşamaması dileğiyle adalet isteğimizi yüksek sesle bağırıyoruz.” Konuşmaların ardından Kocaoğlu ve beraberindekiler, Genç’in özgürlüğüne kavuşması için gökyüzüne balonlar ve güvercinler bıraktı. Daha sonra kalabalık bir grup Genç’in tutuklu bulunduğu Yeni Şakran Cezaevi’ne gitti, orada da kutlama gerçekleşti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı