Gündem Haberleri

  (Gen) KUTLUĞ ATAMAN'IN, PRENSES MARGRİET

  İSTANBUL (A.A)
  22.02.2011 - 16:45 | Son Güncelleme:

  Hollanda'nın İstanbul Başkonsolosu Onno Kervers, Avrupa Kültür Vakfının (ECF) Hollanda Prensesi Margriet onuruna verdiği “Routes” ödülüne layık görülen film yönetmeni ve çağdaş sanatçı Kutluğ Ataman onuruna resepsiyon düzenledi.

  Başkonsolos Kervers, başkonsolosluktaki gecede, Ataman'a 2012 yılında kutlanacak Hollanda ve Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı öncesinde bu ödülün verilmesinin çok anlamlı olduğunu belirterek, “Ataman, Türkiye ile Hollanda arasında kültür elçiliği yapabilecek kadar önemli işlere imza atmaktadır” dedi.

  İki ülke arasında 400. yıl için iki ulusu buluşturan bir niyet beyanı imzalandığını belirten Kervers, “Hollanda'da yaşayan Türkiye kökenli 400 bin Hollanda vatandaşı sayesinde ülkelerimiz birbirine kenetlenmiş durumda. Ataman'ın kalbindeki sanat ve kültürlerimiz arasındaki diyaloğun tespiti için bu son derece önemlidir” diye konuştu.

  Ataman da iki ülke arasında kültür alanında bağ kurmaktan ve hizmet etmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Benim için düzenlenen bu gece, iki ülke arasındaki kopmaz köprülerin de bir göstergesidir. Kültürlerarası diyalog için sanatsal faaliyetlerimi sürdürmeye devam edeceğim” dedi.
  Kutluğ Ataman, 8 Şubatta Brüksel'deki Flaman Kraliyet Tiyatrosu'nda düzenlenen ödül töreninde, ödülünü Prenses Margriet'in elinden almıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı