BURSA HABERLERİ GEMLİK HABERLERİ

Gemlik'te, "Danıştay kararı uygulanmıyor" tartışması

DHA
27.06.2017 - 11:15Son Güncelleme :
DHA

Hurşit TOPAL/GEMLİK,(DHA)-BURSA Büyükşehir Belediye ve Gemlik Belediye meclisinin aldığı ve imar planlarına işlenen yanıcı ve patlayıcı madde üretimi ve depolanmasıa getirilen ve Bursa 2.idare mahkemesince iptal edilen kararı Danıştay onayladı. Gemlik Gübre Sanayi ve Gemport Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Yıldırım, Gemlik Belediyesi'ni, Danıştay kararını uygulamamakla suçladı.

 Gemlik Gübre Sanayi ve Gemport yönetim kurulu üyesi Mehmet Yıldırım yaptığı açıklamada;  Gemlik Belediyesi'ni eleştirdi. 2013 yılında Gemlik Belediye meclisi'nin, lçe sınırları içinde yer alan mevcut sanayi ve depolama alanların da ilave kömür, kurşun, krom, çinko, amonyak, nitrik asit bunun gibi maddeler ile yanıcı, parlayıcı, boğucu ve patlayıcı cinsten madenlerin depolanması, işletilmesi, üretim ve satışının yapılamayacağı konusunda karar aldığını belirten Yıldırım, "Bu karar Büyükşehir Belediyesi’nce de 1/5000 ölçekli imar planlarına plan notu olarak işlenmişti. Biz bu durum karşısında açmış olduğumuz dava Bursa 2.idare mahkemesince hukuka ve kamu yararına uygun bulunmadığı gerekçesiyle, 22 Kasım 2015 tarihinde iptal edildi. Gemlik Belediyesi durumu Danıştay'a temyiz etti. Danıştay'da, Bursa 2. İdare mahkemesinin kararını hukuka uygun bularak 19 Nisan 2017 tarihinde onayladı. Kararı, yerel mahkeme ile taraflara bildirdi. Bu durum karşısında Bursa Büyükşehir Belediyesi 1/5000 lik plan notlarında düzenleme yaparak gerekli düzeltmeyi gerçekleştirdi. Ancak aradan geçen 60 gün süreye rağmen Gemlik Belediyesi 1/1000'lik planlardaki değişiklikleri halen yapmıyor. Yapmadığı gibi iptal edilen meclis kararına rağmen sanayici üzerinde hukuksuz olarak korku salmaya devam ediyor" dedi.

Gemlik Gübre Sanayi ve Gemport yönetim kurulu üyesi Mehmet Yıldırım, Gemlik Belediyesi'ni sahibi olduğu şirketlerle haksız yere uğraşmakla suçladı. 

 

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gemlik haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gemlik haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gemlik'te, "Danıştay kararı uygulanmıyor" tartışması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:21

BURSA NÖBETÇİ ECZANELER

Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Özlem Eczanesi

  Gemlik
Sayfa Başı