« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gemisini batıran kaptan

Premier Lig’in lideri Chelsea, Liverpool deplasmanında Drogba ve Lampard’ın golleriyle 2-0 kazanırken, ilk gol kaptan Gerrard’ın inanılmaz hatası sonucu geldi.

Kaan KOÇ
SON GÜNCELLEME

ANFIELD’daki maça gelen Chelseali taraftarlar bir pankart açtı dün; “Gary Neville or Chelsea (Gary Neville ya da Chelsea)”...
Manchester United’la şampiyonluk yarışında olan Chelsea’nin taraftarları, Liverpool’un geçmişten bugüne nefret ettiği adam Unitedlı Gary Neville’ı işaret edip, “ya o şampiyon olacak ya da biz, hangimizi istiyorsunuz?” diyorlardı.
Ama Chelsealiler de bir şeyin farkında; bu Liverpool uzun zamandır ilk kez bu kadar kötü duruma düştü. Atletico Madrid’e boyun eğip dünkü maça da hem fiziken hem zihnen çok yorgun çıkan Liverpool, bırakın 3 puanı, bir tepsi baklavasına oynasa herhalde daha çok mücadele ederdi sahada. İlk yarım saatte hata kollayan Chelsea, Türkiye’de olsa çokça tartışılacak bir fırsat buldu. Kaptan Gerrard’ın hatalı geri pasını çalan Drogba, 33. dakikada 1-0 yapıp devreyi kapadı.
İki kırmızıyı da yendi
Premier Lig’i yatırım sahası olarak gören Amerikalı işadamları, mali krizden sonra yan çizmeye başlamışlardı. Ve en son Liverpool da satışa çıktı. Transferlerin faydasız çıkmasının da etkisiyle Avrupa Ligi finalini kaçıran Liverpool, Premier Lig’de de Şampiyonlar Ligi biletini de mucizelere bıraktı...
Böyle bir ekibin karşısında da şampiyonluğun en büyük favorisi Chelsea varsa, hem de Kalou-Drogba-Lampard üçlüsü altın çağlarını yaşıyorsa, o maç “üst” biter. Ama dün 4-5 fark olacak maçı çok zorlamayan Maviler, 54. dakikadaki Lampard’ın golüyle 2-0’la bitirdi maçı. Chelsea, iki kırmızıyı birden yendi dün; sahada Liverpool, tabloda United.

18 yıldır göğüs reklamında Carlsberg’i taşıyan Liverpool dün formasında Çince yazılarla çıktı sahaya. Bunun sebebi ise, bu yıl Şangay’da düzenlenecek World Expo 2010’un katılımcılarından olan Carlsberg’in Uzakdoğu tanımıydı. Dünkü maçta uygulanan bu değişimin 750 milyon izleyiciye ulaşacağını düşünen Carlsberg yetkilileri, Liverpool ve Premier Lig’in Uzakdoğu pazarında ne kadar önemli olduğunu da gösterdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz