« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geliyoruz Avrupa

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Antalya’dan yükselen slogan: Geliyoruz Avrupa

Çifte zafer 7'den 70'e binlerce Antalyalıyı coşturdu sevinç çığlıklarıyla sokağa döktü.

Trİbünlerdekİ 7 bin taraftarının moral desteği ile Bursaspor karşısına çıkan kırmızı beyazlılar, 51'inci dakikada sahanın en kısa boylu oyuncusu Zafer'in muhteşem kafa golü ile 1-0 öne geçti. Bu golle bozguna uğrayan Bursaspor, 73'üncü dakikada golcü Fazlı'nın füzesi ile tamamen yıkılırken, Antalyaspor Türkiye Kupası'nda finale adını yazdırdı. Zafer bizlerin oldu.

En büyük coşku

Antalyaspor tarihinde ilk kez bir finale yükselirken, kent bayram yerine döndü. Sokaklara dökülen binlerce Antalyalı, ‘‘Bekle Avrupa, Antalya geliyor. Akdeniz rüzgarı, sizi alıp götürecek’’ sloganlarıyla coşkusunu dile getirdi. Araç konvoyları, bu gösteriler arasında sabaha kadar klaksonlu gösteri yaptı. Ve Antalya, yıllar sonra yaşanan zaferin keyfini çıkardı.

Dört süper golcü

Antalyaspor'u, Türkiye Kupası'nda finale taşıyan gollerde 4 futbolcusunun imzası var. Y.Yozgat, Bakırköy, Ç.Dardanel ve Bursaspor ile oynanan 4 maçta atılan 9 golde, Olgun (2), Fazlı (3), Adamo (2), Zafer, Mustafa'nın imzası var.

07’nin zaferi

Antalyaspor'un fanatik taraftar grubu 07 Gençlik, Bursaspor yarı final maçında da tribünde muhteşem görüntüler oluşturdu. 07 Gençlik Grubu, 90 dakika boyunca hiç susmadan desteklediği takımının yine 12'inci adamı oldu.

Sıra Cimbom’da

KIrmIzI beyazlılar, şimdi de finalde G.Saray'ı yenip Türkiye Kupası'nı müzesine götürmenin hesaplarını yapıyor. Teknik Direktör Abramczyk, ‘‘Birinci hedefimiz finali G.Saray ile oynamaktı ve bunu başardık. Ancak buraya kadar gelmişken kupayı da müzemize götürmek istiyoruz’’ dedi.

Milyarlar yağdı

Bursaspor'u 2-0 yenerek Türkiye Kupası'nda finale yükselen Antalyaspor'da futbolcuları yönetim 4'er milyar lira primle ödüllendirecek. Bu rakam Antalyaspor'un tarihinde futbolculara ödenen en yüksek prim oldu. Ayrıca, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası da futbolculara toplam 10 milyar lira prim verecek. Böylece futbolcu başına düşen prim 4.5 milyara yükseldi. Yönetim kurulu her galibiyete yeni pirim planı yaptı.

Artık Avrupalıyız

Antalyaspor Başkanı Bekir Kumbul, ‘‘Şimdiye kadar rüyadan öte gitmeyen bir başarıyı gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz’’ dedi. Turizmde dünya kenti olan Antalya'nın, şimdi de futbol takımı ile Avrupa'da boy göstereceğini belirten Kumbul, ‘‘Avrupa’da da başarılı olacağız’ dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler