Ege Haberleri

  Gelinlik modasını İzmir belirliyor

  Hürriyet Haber
  19.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gelinlik, damatlık ve abiye modasına yön veren If Wedding Fashion için hazırlıklar tamamlandı. İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, 100 firmanın talebini geri çevirdiklerini söyledi.

  İZMİR’de 16 - 19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek IF WEDDING FASHION İZMİR - 5. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı için geri sayım başladı. Türkiye Moda Hazırgiyim Federasyonu (TMHF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği’nin (EGSD) destekleriyle İZFAŞ’ın düzenlediği fuara ilişkin tahsis ve hazırlık çalışmaları tamamlandı. Profesyonel ziyaretçiye hitap eden fuarda gelinlik, damatlık, abiye giyim, kumaş ve aksesuvarlar sergilenecek, modacı ve karma firma defileleriyle gelinlik, damatlık ve abiye modasına da yön verecek.
  İZFAŞ Genel Müdürü Doğan İşleyen, IFW ile ülke ekonomisine, Türk tekstil sektörüne yepyeni bir ihracat kalemi oluşmasına katkıda bulunduklarını belirterek, “Katılımcılarımız fuar sayesinde dış pazarlarla buluşuyor” dedi.
  Fuarı geçen yıl 49 ülkeden 603’ü yabancı 14 bin 97 kişi ziyaret etmişti.

  SÜREKLİ GELİŞİM

  Fuarın başlangıcından bu yana ileri gittiğini ve Avrupa’nın en büyük fuarı haline geldiğini belirten Doğan İşleyen, “Sektörün kalbi artık İzmir’de atıyor. Uluslararası Fuar Alanı’ndaki 1-2-3 ve 4 no’lu hollerin yanısıra, 2 prefabrike ünite kurularak defile ve kokteyl alanı oluşturuluyor. Stant tahsisleri fuara aylar kala tamamlandı ve 100’e yakın firmanın katılım talebine olumlu yanıt verilemedi” diye konuştu.

  İZMİR BORSASI

  İZMİR Ticaret Borsası’nda pamuk piyasası sakin. Fiyat 6.10 lira. Standart bir pamuk endeksinin 34.106 olduğu borsada tüccar 60 ton işlem yaptı.
  Çekirdeksiz kuru üzüm piyasası alakalı. 270 ton 7-10 numara arası üzümler 3.25 ile 3.50 lira arasında satıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı