Ege Haberleri

  Gelinlik Fuarı’na uluslararası onay

  Hürriyet Haber
  26.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  SEKTÖRÜNDE Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin tek fuarı olan IF WEDDING FASHION İZMİR, 2014 yılından itibaren Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği’ne (UFI) onaylı olarak düzenlenecek.

   

  Başladığı günden bugüne her geçen yıl daha iyiye giden fuara geçen yıl yurtiçi ve dışından 187 firma katılmış, fuarı 79 ülkeden 18 bin 366 profesyonel kişi ziyaret etmişti. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın, Türkiye’nin ilk Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği’ne (UFI) üye olan fuar olduğuna dikkat çeken İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, “1947 yılından beri UFI’ye üye olan İEF ve 1998’den beri üyeliği devam eden MARBLE gibi, gelinlik fuarımız da UFI onaylı ihtisas fuarı oldu. Geçtiğimiz 7’inci fuarımızda çok iyi bir ivme yakaladığımız ve çıtasını hak ettiği noktaya yükselttiğimiz fuarımızın önümüzdeki yıl itibariyle UFI’ye üye olarak düzenlenmesinden büyük gurur duyuyoruz. Bundan sonraki temel hedefimiz, fuarımızı sektöründe dünyada bir numara yapmak” dedi.

  Türkiye, İzmir Enternasyonal Fuarı vesilesiyle 1947’den bu yana Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği’ne (UFI) üye olan ülkelerden biri. 1995 yılında 47 firmanın katılımıyla 2 bin 600 metrekare alan üzerinde düzenlenen MARBLE Fuarı, 1998 yılında Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI) tarafından üyeliğe kabul edildi. Böylece ülkemizin dünya fuar otoriteleri tarafından kabul edilmiş, ilk uluslararası ihtisas fuarı oldu.

  Uluslararası Fuarcılık Endüstrisi Birliği (UFI), fuar endüstrisinin dünya çapındaki çatı örgütü olarak kabul ediliyor. ? İZMİR (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı