« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gelinen noktadan memnunum

Voleybolda Bayan Milli Takımlar Antrenörü Marco Aurelio Motta, Avrupa Şampiyonası finallerinde mücadele edecek Yıldız Kız Milli Takım kampını değerlendirirken, gelinen noktadan memnun olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kamp süresince oyuncularını yakından tanıdığını ve her biri için olumlu görüş belirttiğini dile getiren Motta, “Kampta iyi bir atmosfer vardı. Oyuncular, üzerlerindeki sorumluluğun bilincinde olarak iyi çalıştılar. Onların fiziksel testlerini ve bireysel gelişimleri için uygulamalar yaptık” dedi.

Kamp boyunca İBA Kimya TED Kolejliler ve Emlak TOKİ ile hazırlık maçları oynadıklarını hatırlatan deneyimli çalıştırıcı, Belçika Milli Takımı ile de hazırlık maçı oynayacaklarını belirtti.

SIRADA TAKIM ÇALIŞMASI VAR

Bundan sonraki dönemde daha çok takım değerlendirmeleri yapacaklarını ifade eden Motta, kadroyu da 14-15 kişiye indireceklerini ve ardından da 12 kişilik kesin kadroyu oluşturacaklarını açıkladı.
Bu yıl iki dönemli çalışma yaptıklarını, şimdi Avrupa Şampiyonası'na hazırlandıklarını, daha sonra da Dünya Şampiyonası için biraraya geleceklerini ifade eden Motta, “Elimizde geniş bir kadromuz var. Dünya Şampiyonası hazırlıkları sırasında son 12'ye kalamayanları da yeniden kampa davet edeceğiz. Onların şansları devam ediyor, bizim de araştırmalarımız sürecek. Kadromuz yeni yeteneklere açık” diye konuştu.

“FAVORİLERDEN BİRİYİZ”

Motta, Yıldız Milli Takımlar için bir öngörüde bulunmanın imkansızlığının altını çizerek, tüm takımların ilk kez uluslararası arenaya çıkacaklarını, ancak Türkiye'de yapılacak Avrupa Şampiyonası'nın favorilerinden biri olduklarını ifade ederek, “İyi koşullarda, her türlü teçhizat ve olanağa sahip olarak çalışıyoruz. Hiçbir eksiğimiz ve sorunumuz yok. Bize düşen, çok çalışıp en iyi şekilde hazırlanmak. Biz de bunu yapmaya gayret ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz