Ege Haberleri

  Gelin, stadın temelini çatın elinizi öpeceğim

  Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
  19.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediye Başkanı Cevat Durak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Örnekköy’e 25 bin kişilik stadı tek başına yapacağı yönündeki açıklamasına karşın, tartışmalara neden olan 59 dönüm stat arazisi karşılığı 23 dönümlük arazinin ticaret seçenekli konut alanına açılmasını isteyen Diyarbakırspor eski Başkanı Ali İhsan Kaya’nın teklifine destek verdi.

  Meclis toplantısında konuşan Durak, Karşıyaka’ya stat sözü verenlerin bugüne kadar olumlu bir icraatta bulunmadıklarını söyledi, şöyle dedi:

  Bal gibi yapılır

  “Aksine, biz çabaladıkça önümüze duvarlar örülmeye devam etti. Çözüm üretme çabalarımız bu işe katkı yapması gerekenler tarafından ‘karışık kuruşuk işler’ olarak değerlendirildi. Ne zaman ki stat konusu tekrar gündeme geldi, hiçbir icraat yapmayanlar tekrar laf üretmeye başladı. Burası Çiğli Belediyesi sınırlarında spor tesis alanı olarak onaylı bir yer. Bir plan değişikliğini karışık kuruşuk iş olarak görmek biraz tuhaf. İlle de oraya yapılsın ısrarımız hiç olmadı. Ama istenirse bal gibi yapılabilir.” İsim vermeden Binali Yıldırım ve Aziz Kocaoğlu’nu da eleştiren Başkan Durak, “Söz verdiğim her şeyi yaptım. İyi niyetimle büyüklerime sesleniyorum. Sizin emrinizdeyim. Gelin, elbirliğiyle bu sözünüzü, sözümüzü artık icraata dökelim ve tesisin temelini atalım. Bunu yaparsanız, ‘karışık kuruşuk işler’ diyenin de ‘arsa spekülatörü’ diyenin de elini öpeceğim” diye konuştu. KSK Başkanı Hüseyin Çalışkan da bugün stat projesiyle ilgili açıklama yapacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı