ÇANAKKALE HABERLERİ

Gelibolu'dan Konya'daki tarım fuarına çıkarma

DHA
26.03.2016 - 12:53Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'nde 45 kişilik bir heyet, Konya 14'ncü Uluslararası Tarım Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'na çıkarma yaptı.

Gelibolu ve Kavakköy Belediyesi'nin ortak organizasyonuyla muhtarlar, kooperatif başkanları ve çiftçilerden oluşan 45 kişilik heyet, Konya 14'ncü Uluslararası Tarım Tarımsal Mekanizasyon ve Tarla Teknolojileri Fuarı'na katıldı. CHP'li Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Gelibolu'nun CHP'li Kavakköy Belde Belediye Başkanı Necati Kopça, ülkenin en büyük ve Avrupa'nın üçüncü büyük tarım fuarı olan bu organizasyona yola çıkan kafileyi iskele meydanından uğurladı.

Kafileyi oluşturmaları hakkında bilgi veren Başkanı Özacar, muhtar ve çiftçilerin sektördeki yeni teknolojileri görmeleri için Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça ile birlikte böyle bir fuar gezisi düzenlediklerini belirterek, "Fuarın ilçemizden giden kafile için verimli olacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

Doğan ZELOVA / GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gelibolu'dan Konya'daki tarım fuarına çıkarma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gelibolu'dan Konya'daki tarım fuarına çıkarma haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı