ÇANAKKALE HABERLERİ

Gelibolu'dan kısa kısa

AA / Doğan Zelova
25.02.2016 - 12:58Son Güncelleme :

- Gelibolu Belediyesi "Kent Rehberi 360 Panorama" projesini hayata geçirdi

AA / Doğan Zelova

ÇANAKKALE (AA) - Gelibolu Belediyesinin hayata geçirdiği "Kent Rehberi 360 Panorama" rehberi sayesinde, vatandaşlar ilçenin panoramik yol fotoğraflarına ulaşabilecek, aynı zamanda ilçe merkezine ilişkin tüm adres, kadastro verileri, bina fotoğrafları ve elektronik imar durumuna bakabilecek.
Belediye Başkanı Mustafa Özacar, yaptığı açıklamada, herkesin uygulamaya Gelibolu Belediyesinin "www.gelibolu.bel.tr" internet adresindeki kent rehberi linkinden erişim sağlayabileceğini söyledi.
Kent rehberi üzerinden arama yapılarak haritadan konum bulunabileceğini, ilgili sokakta sanal olarak gezinti yapmanın mümkün olabileceğini aktan Özacar, "Böylece tüm vatandaşlar Gelibolu'yu daha yakından tanıyabilecek" dedi.
- Değirmendüzü köyünde üst yapı çalışmaları
Gelibolu'nun Değirmendüzü köyündeki üst yapı çalışmaları sürüyor.
Muhtar Ayhan Avcı, yaptığı açıklamada, köy yollarının tamamına parke taş döşendiğini söyledi.
Çocuklar için oyun parkı kurulduğunu belirten Avcı, "Sağlık ocağının yapımı ihale aşamasına geldi. Sahil kısmına yazlık evler, gazino ve kafeterya ile duş, tuvalet yapılacak. Kaymakamımız Oktay Çağatay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Can Aksoy, İl Genel Meclisi Üyesi Ferhat Özger ve AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Eligül'e destek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gelibolu'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 12 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gelibolu'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı