ÇANAKKALE HABERLERİ

Gelibolu'dan kısa kısa

AA / Mehmet Bayer
24.02.2015 - 09:34Son Güncelleme :

- Belediye Başkanı Özacar, SODEM toplantısına katıldı

AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği'nin (SODEM) Tekirdağ'da düzenlediği toplantıya katıldı.

SODEM Yönetim Kurulu Başkanı Tunç Soyer öncülüğünde Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen buluşmada CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın'ın yanı sıra Trakya'daki sosyal demokrat belediyelerin başkanları yer aldı.

Toplantıya, Özacar'ın yanı sıra Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan ile Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da katıldı.

Sosyal demokrat belediyelerin ortak amaçlarına hizmet etmesi için kurulan derneğin toplantısında, bilgi ve proje paylaşımlarının yanı sıra derneğin faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

- Zemin iyileştirme çalışmaları

Yeni kanalizasyon ve su hatlarının oluşturulduğu Yazıcızade Mahallesi Sarmaşıklı mevkisindeki yollarda zemin iyileştirilmesi devam ediyor.

Bölge, Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından yumuşak zemin kazınarak sıkıştırılmış dolgu malzemesiyle üst yapı çalışmalarına hazır hale getiriliyor.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, artan nüfusa bağlı olarak gerçekleştirdikleri alt yapı programı kapsamında kanalizasyon hattı, yağmur suyu, parsel bacası oluşturma, içme suyu hattı ve abone bağlantılarının yenilendiğini belirterek, "Çağdaş bir kent olmanın sağlıklı bir alt yapıdan geçtiğinin bilinciyle, bu konuda çok ciddi projeleri hayata geçiriyoruz. Halkımızın biraz daha sabırlı olmalarını diliyorum. Bu bölgedeki olumsuzlukları giderip üst yapı çalışmalarımızı tamamladığımızda eminim ki hepimizin yüzü gülecek" dedi.

- Vergi Haftası ziyareti

Gelibolu Vergi Dairesi Müdürü Figen Odabaşı, Vergi Haftası dolayısıyla Belediye Başkanı Mustafa Özacar'ı ziyaret etti.

Odabaşı, mükelleflerin gönüllü vergi ödeme alışkanlıklarının artırılması için Vergi Haftası kutlamalarının bu yılda çeşitli etkinliklerle sürdüğünü, vergi bilincinin oluşturulmasına yönelik hafta boyunca kurum ve oda ziyaretleri yapacaklarını söyledi.

Belediye Başkanı Özacar ise vergi konusunda toplumun tüm kesimlerinin hassas davranması gerektiğine işaret ederek, "Vergi vermek kutsal bir görev. Vatandaşın ödediği verginin hizmet olarak geri dönmesini beklemesi kadar da doğal bir şey olamaz. Bizler de aldığımız vergileri Gelibolu'ya doğru yatırımlar olarak geri döndürme konusunda oldukça dikkatli davranıyoruz" diye konuştu.

- Belediyeden sanayi sitesine destek

Gelibolu Belediyesi'nin desteğiyle Küçük Sanayi Sitesi'nin çevresine yapılacak 300 metrelik perde duvar için belediye meclis üyelerinin katılımıyla ilk harç kondu.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Tamer Altunay, çalışmanın tamamlandığında şehrin girişine güzel bir görünüm kazandıracağını belirterek, "Çalışmamızda bizlere destek olan başta Belediye Başkanı Mustafa Özacar olmak üzere katkı sağlayan diğer kurum ve kişilere teşekkür ediyoruz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gelibolu'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 09 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gelibolu'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:32
 • Guneş
  08:19
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı