ÇANAKKALE HABERLERİ

Gelibolu'daki tarihi eserler bakıma alınacak

AA / Doğan Zelova
27.02.2016 - 11:04Son Güncelleme :
Geliboludaki tarihi eserler bakıma alınacak
AA / Doğan Zelova

ÇANAKKALE (AA) - Gelibolu ilçesindeki tarihi eser ve yapılar aslına sadık kalınarak restore edilecek.

AK Parti Gelibolu Teşkilat Başkanı Hikmet Çorbacı, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede bulunan Emir Ali Baba, Saruca Paşa ve Kılıç Ali Paşa türbelerinin düzenlemesi, eski kaymakamlık binası ve Paşa Hamamı'nın Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyonun aslına uygun olarak yapılarak halkın kullanımına açılacağını bildirdi.

Tarihi eserlerin, ecdadın medeniyet izlerini taşıyan ipuçları olduğunu vurgulayan Çorbacı, şunları kaydetti:

"Bizlere geçmişteki insanların yaşantıları hakkında bazı bilgiler sunan tarihi eserleri korumak en önemli görevlerimizden biridir. Bu eserler korunarak sonraki nesillere de aktarılmalıdır çünkü insanlığın ortak değerleridir. Her nesilde tarih bilinci yer etmelidir, tarihten ders çıkarılmalıdır ve bu, tarihi eserlerin korunmasıyla mümkün olmaktadır. Bizlerin bu isteğini kırmayarak restorasyonların yapılmasında yardımcı olan AK Parti'li milletvekillerimiz Bülent Turan ve Ayhan Gider'e teşekkür ediyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Gelibolu'daki tarihi eserler bakıma alınacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gelibolu'daki tarihi eserler bakıma alınacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı