ÇANAKKALE HABERLERİ GELİBOLU HABERLERİ

Gelibolu’da Piri Reis sahil düzenleme çalışmaları başladı

DHA
30.01.2018 - 18:07Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Gelibolu ilçesinde Piri Reis sahil düzenlemesi için hem denizden, hem de karadan yapılan ölçüm çalışmaları tamamlandı.

Gelibolu Piri Reis sahil düzenlemesi kapsamında, rıhtımın ÇED ve İmar Planının yapılması için müteahhit Denar Deniz Araştırmaları firması mühendislerinin deniz ve karada yaptıkları ölçümler sırasında, Ulaştırma Bakanlığı Bursa Bölge Müdürü Yusuf Taşkan da bulundu.

Yapılan çalışmalarda ölçüm ekibi ile birlikte incelemelerde bulunan Ulaştırma Bakanlığı Bursa Bölge Müdürü Yusuf Taşkın’a Gelibolu Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Özacar da eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Proje bedeli 245 bin TL olan Gelibolu Piri Reis sahil düzenleme işinde, ÇED raporunun alınması, İmar Planının yapılması ve kesin projeler hazırlanması planlanacak. Bahse konu iş kapsamında yaklaşık 700 metre sahil şeridinde kıyı koruma yapıları ve rekreasyon alanı yapılması planlanıyor.

Bugün tarihi itibari ile arazi ölçümleri ve batimetri çalışmaları yapılan düzenlemenin bu yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

Doğan ZELOVA / GELİBOLU (Çanakkale), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gelibolu haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gelibolu haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gelibolu’da Piri Reis sahil düzenleme çalışmaları başladı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı