ADIYAMAN HABERLERİ

Geleneği yaşatmak için mektup yazdılar

DHA
29.03.2017 - 14:11Son Güncelleme :
DHA

Ahmet KORKMAZ/ GÖLBAŞI (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN'ın Gölbaşı İlçesi'nde Mikdat Sümer Ortaokulu öğrencileri, unutulmaya yüz tutan mektup gönderme etkinliği düzenledi.

Mikdat Sümer Ortaokulu 5'inci sınıf öğrencilerinden oluşan bir grup, projeye önderlik eden Türkçe Öğretmeni Ali Doğan nezaretinde Gölbaşı Postanesi'ne gelerek, yakınlarına ve sevdiklerine mektup göndermenin heyecanını yaşadı.

Projenin hayata geçmesini sağlayan Doğan, gelenek ve görenekleri yeniden diriltmek için böyle bir proje gerçekleştirdiklerini söyledi.

İnsanlar arasında sağlıklı ve samimi bir iletişim istediklerini belirten Doğan, şunları kaydetti:

"Telefonun soğukluğundan çıkıp unutulan mektuplaşma geleneğini öğrencilerimiz arasında yeniden canlandırmak istiyoruz. Telefonda görüşürken daha kısa ve meramımızı anlatacak şekilde görüşüyor ve kapatıyoruz. Çocuklarımız yakınları ile ve özellikle uzaktaki akrabalarıyla hiç görüşemiyorlar. Dolayısıyla mektup yazma kültürünü ve alışkanlığını onlara yeniden kazandırarak sevdikleriyle ve akrabalarıyla sıcak ve samimi bir iletişim ortamı kurmalarını amaçladık. Bu sayede unutulmaya başlayan bir geleneği de yeniden canlandırmış olduk."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Geleneği yaşatmak için mektup yazdılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleneği yaşatmak için mektup yazdılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı