HATAY HABERLERİ

"Gelecek Yolunda Engelsiz Üretim Projesi"

AA / Lale Köklü
25.02.2016 - 15:26Son Güncelleme :
AA / Lale Köklü

HATAY (AA) - Hatay'da engellilere CNC operatörlüğü ve ahşap işleme konularında eğitim verilecek.

Hatay Valiliği ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) ortaklığıyla Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında uygulanan "Gelecek Yolunda Engelsiz Üretim Projesi" başladı.

Antakya TSO Başkanı Hikmet Çinçin, Erol Bilecek Kongre Merkezi'nde düzenlenen törende, proje kapsamında 16 yaşından büyük 20 işitme ve konuşma engelli öğrenciye mesleki eğitim verileceğini söyledi.

Engelli bireylerin ülkenin ciddi bir sosyal yarası olduğuna dikkati çeken Çinçin, "Biz daha önce engelsiz vatandaşlarımızın mesleki eğitimi için kurslar açmıştık. Bu da ikinci kez engelli vatandaşlarımızın mesleki eğitimine yönelik bir faaliyetimiz. Engelli vatandaşlarımıza kucak açıyoruz" diye konuştu.

Çinçin, 8 eğitmenin görev alacağı toplam 169 bin 800 lira bütçeli kursların 8 ay süreceğini, kurs bitiminde kursiyerlerin istihdamına yönelik çalışmalarının olacağını belirtti.


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hatay haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Hatay ilinden "Gelecek Yolunda Engelsiz Üretim Projesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Gelecek Yolunda Engelsiz Üretim Projesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı