« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gelecek yıl hesap sorun

Beşiktaş Teknik Direktörü, "Yönetime başarı sözüm var. Bu sene amacımız ligi en iyi yerde bitirmek. Önümüzdeki sezon bütün sorumluluk benim. Transferleri ben yapacağım ve kadroyu ben kuracağım" diye konuştu.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
G.Saray derbisi üzdü

Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, siyah beyazlı takımda göreve geldiği günden bu yana tek üzüntüyü Galatasaray derbisinde yaşadığını belirtti. Çalımbay, "Bu sezonu en iyi şekilde kapatmayı hedefliyoruz. Önümüzdeki yıl tüm sorumluluklar bana ait. G.Saray maçına çok üzülüyorum. En çok sevindiren olay ise Ankaraspor maçında alınan sonuç. Sakarya maçındaki olaylar ve G.Birliği maçını seyircisiz oynamamız bizleri kahretti" diye konuştu.

Kelepçe takacağım

Rıza Çalımbay, BJKİnönü Stadı'nda cumartesi günü Trabzonspor önünde 3 puan için savaşacaklarını ifade ederek, şöyle konuştu: "Trabzonspor maçı ne olursa olsun kazanmamız gereken bir maç. Kazanmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Trabzonspor bize en yakın olan takım. Çok iyi bir ekip ve kaliteli futbolcuları var. Yattara, Hüseyin, Fatih Tekke, Gökdeniz gibi etkili oyuncularına önlem alacağım. Kelepçe takar gibi markaj yapacağız.

Hesap sorun

Elindeki kadro ile en iyisini yapmaya çalıştığını kaydeden teknik patron sözlerini şöyle sürdürdü: "Başkan Yıldırım Demirören ve yönetime başarı sözüm var. Bu sene amacımız ligi en iyi yerde bitirmek. Önümüzdeki sezon bütün sorumluluk benim. Transferleri ben yapacağım ve kadroyu ben kuracağım. Eğer başarısız olursam faturayı ozaman bana kesin. Önümüzdeki sene Beşiktaş taraftarına layık bir Beşiktaş sözünü şimdiden veriyorum."

Nisan'ı bekleyin

Çalımbay, en büyük desteği başkan Yıldırım Demirören ve yönetimden aldığını ifade ederek konuşmasını şöyle tamamladı: "Şube sorumlumuz Kıvanç Oktay ile tüm sorunlarımızı paylaşıyoruz. Yeniden yapılanma için geniş çaplı bir çalışma yapıyoruz. Takımdan gönderilecek oyuncuların isimleri nisan ayının ikinci haftası açıklanacak."

Bunları da Beğenebilirsiniz