Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gelecek şarkta

Alt yapı sorumlusu Sinan Vardar, Diyarbakırlı eski yönetici Abdurrahman Yakutoğlu ile hazırladıkları projeleri hayata geçireceklerini söyledi. Beşiktaş terör olaylarının tırmandığı illerde gençleri futbol okullarıyla spor sahalarına çekecek.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
BÜYÜK bir gençleştirme operasyonuna imza atan Beşiktaş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki yeni yeteneklerin peşine düştü. Siyah beyazlı kulübün altyapı sorumlusu Sinan Vardar doğuda alt yapı seferberliği başlatacaklarını açıkladı. Önceki gün Diyarbakırspor eski yöneticisi Abdurrahman Yakutoğlu ile görüşen Vardar, "Doğuda Diyarbakır ile birlikte, Bitlis, Şanlıurfa, Gaziantep, Mardin, Malatya, Kars, Hakkari bölgesinde Beşiktaş futbol okulları kurarak yetenekli yıldızları Beşiktaş’a ve Türk futboluna kazandıracağız. Özellikle Mardin, Diyarbakır, Siirt bölgesinde çok yetenekli gençler var" dedi.

Siyah beyazlı kulübün alt yapısının güçlendirileceğini vurgulayan Vardar önceki gün Yakutoğlu ile biraraya gelerek geleceğin gençlerini Türk futboluna kazandırmak için önemli projeler hazırlanması konusunda çalışmalara başlama kararı aldıklarını söyledi. Yakutoğlu da Beşiktaş ile yapılacak işbirliğinin başarılı olacağına inandığını belirterek şöyle konuştu: "Doğudaki gençlerimize sahip çıkmalıyız. Terörün üst düzeye tırmandığı illerimizdeki gençlerimizi spor sahalarına çekmeliyiz. Bunun için tüm imkanları kullanmalıyız."

Beşiktaş yönetiminin alt yapı konusunda önemli çalışmalar yaptığını vurgulayan Sinan Vardar, "Beşiktaş’ın geçmişte alt yapısının kalkınmasında önemli rol oynayan Ömer Çimen, İlker Özbilek, Hüseyin Mican, Şeref Yalçın gibi deneyimli yöneticilerle ortak bir proje geliştirip Doğu’da belirleyeceğimiz illere yatırım yapacağız. Devletin desteği olmadan yapacağımız bu hizmetin karşılığında kazanan Türk futbolu olacaktır. D.Bakır yanında çevre ilçelerinde de yatırım yapacağız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz