İSTANBUL HABERLERİ

Geleceğin Yıldızları Büyükçekmece’de Yetişiyor

IHA
17.09.2015 - 11:43Son Güncelleme :
IHA

Büyükçekmece Belediyesi Spor Müdürlüğü çatısı altında kurulan Spor Akademisi yaz spor okulunda ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla Türkiye’nin en iyisi olma yolunda ilerliyor.
Geleceğin dünya çapında sporcularını yetiştirmeyi hedefleyen Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademi, futbol, voleybol, basketbol, jimnastik, tenis, okçuluk ve bisiklet branşlarında 18 uzman antrenör ile profesyonel spor kulüpleriyle yarışır niteliklere sahip. Bu yaz mevsiminde 2 binin üzerinde Büyükçekmeceli minik öğrenciye spor, kişisel gelişim ve beslenme alışkanlıkları başta olmak üzere pek çok alanda eğitim verildi. Ayrıca öğrenciler üzerinde yapılan bir takım testler sonucunda hangi spora yatkın oldukları tespit edilerek o yönde eğitim ve antrenman programları hazırlandı.
ÖĞRENCİLER DE VELİLERİ DE ÇOK MUTLU
Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’ni benzerlerinden ayıran bir başka özellik ise kaleci eğitimi. Akademide kaleci yetiştirilmesi için de özel bir departman bulunuyor. Büyükçekmece Belediyesi Spor Akademisi’ne gelen çocukların velileri de gün boyunca antrenmanları izleyerek çocuklarına destek veriyor. Çocuklarının aldığı eğitimlerden son derece memnun olan aileler, Türkiye’de bir ilk olan uygulama imza atan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e ve ekibine teşekkür etti.
Ayşe Özdemir, “Öncelikle hocalarımızdan çok memnunuz, Hepsi özel seçilmiş, çocuklarla çok yakından ilgileniyorlar. Belediyemizin bu tür faaliyetleri çok güzel. Oğlumu kışın da belediyenin kurslarına yolluyorum. Gittiği her kurstan bir şeyler öğreniyor. Futbolun oğlumun sadece fiziksel gelişimine değil, sosyal alandaki gelişimine de katkı sağladığını düşünüyorum. Yaz Spor Okulları’na ilk kayıt yaptırdığımızda iyi bir şey olacağını anlamıştık ama bu kadar iyi olacağını biz bile beklemiyorduk. Tahminlerimizin çok üzerinde oldu” dedi.
Tepecik’ten geldiğini belirten Ceylan Aydemir, “Çocuklarımız sokakta oynamaktan kurtuldu, akademi bize için en büyük hediye oldu. Oğlum ve kızım burada paylaşmanın ne demek olduğunu öğrendiler. Antrenörlerini dinlemesi gerektiğini öğrendiler ve daha da olgunlaştılar. Oğlum Futbol Yaz Spor Okula başladığında kızımla birlikte gelip izliyordum. Kızım bir ara gidip okçuluk dersini izlemiş okçuluk hocası da kendisini davet etmiş. Gelip benden izin istediler ve kızım da okçuluk dersleri almaya başladı. Çok memnun artık kendi başına atış yapabiliyor” diye konuştu.
Gülizar Benek ise, “Oğlum futbol kurslarına geliyor. Burada almış olduğu eğitimle evdeki davranışları, arkadaşlarıyla iletişimi, yeme içme alışkanlığı tamamen değişti. Bizlere bu imkanları tanıyan Belediye Başkanımız Dr. Hasan Akgün’e sonsuz teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Geleceğin Yıldızları Büyükçekmece’de Yetişiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin Yıldızları Büyükçekmece’de Yetişiyor haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:24
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı