BURSA HABERLERİ

Geleceğin Yıldırım’ı Şekilleniyor

IHA
29.01.2016 - 17:26 |Son Güncelleme :

Yıldırım Belediyesi’nin öncülüğünde Duaçınarı Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan üzerinde planlanan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde 14 bina törenle yıkıldı.

IHA

Yıldırım Belediyesi’nin öncülüğünde Duaçınarı Mahallesi’nde 4 bin metrekare alan üzerinde planlanan kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde 14 bina törenle yıkıldı.
Ustaoğlu İnşaat tarafından Ankara Yolu’na cepheli ve içerisinde 84 konut ile 12 işyeri bulunacak kentsel dönüşüm projesi kapsamında yıkımlara başlandı. Yıkım törenlerini geleceğin inşası adına açılış programları arasına eklediklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bu yıkımlar şehrin gelişimi için hayırlı törenler. İlçemizi daha yaşanabilir kılmak, ekonomisi ve toplumsal gelişmişliğe katkı sağlamak vazifelerimizin başında geliyor. Ortak akılla, insanı referans alan projeler yürütüyoruz. Saha ekiplerimizle vatandaşlarımızı kapı kapı ziyaret ederek talep ve görüşlerini alıyoruz. Esnaf buluşmalarıyla, muhtarlarımız aracılığıyla, mobil uygulamalarla hizmeti hemşerilerimize ulaştırarak insana dokunuyoruz” dedi.
İnsana hizmet ederken şehri daha yaşanabilir kılmak için kentsel dönüşümlere de imza atılması gerektiğini ifade eden Başkan İsmail Hakkı Edebali; “İnsan ve şehir ikiz kardeş gibidir, birinin mutsuzluğu diğerini doğrudan etkiler. Hem şehre hem de insana yatırım yaparak Yıldırım’ın mutluluğunu daim kılıyoruz. Kent meydanlarının, kültür merkezlerinin, tematik parkların spor merkezlerinin yer aldığı vizyon projelerle şehri değiştirerek yaşam kalitesini artıracağız. Geçmişte yoğun göç sebebiyle planlı yapılaşma gerçekleşmedi. Artık zaman kaybetmeden birçok mahallede projelere imzamızı atıyoruz” diye konuştu.
Kentsel dönüşümü dört önemli sac ayak üzerine inşa ettiklerinin altını çizen Başkan İsmail Hakkı Edebali, ”Tasarım şemamızda vatandaş, müteahhit, belediye ve bakanlık var. Bu projede dört unsur da yer alıyor. Yıldırım’ın yeni yüzüyle geleceğe emin adımlarla yürümesinde bu şemayı koruyarak ortak akılla hareket edeceğiz. Bunlar bir araya gelince dönüşümün önünde hiçbir engel kalmıyor. Modern Yıldırım’ı oluşturmak adına şehrin gelişimi için gece gündüz çalışan kadrolarız. Dönüşüm yalnızca fiziki olmaz. Ekonomik ve sosyal kalkınma ile dönüşümü tamamlayacağız. Yıkım ve yeniden inşamız Yıldırım’a hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de, “Yıldırım’ın ihtiyacı olan bu güzel çalışma, gerçekleşecek en kapsamlı projelerden biri. Sağlıklı, çağdaş bir Yıldırım için kentsel dönüşüm olmazsa olmaz. Yerleşim yapısı itibariyle Yıldırım’ın nefes almaya ihtiyacı var. Emek sarf eden, riskli yapıları ortadan kaldırarak modern Yıldırım’a yakışacak projeleri hayata geçiren Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye şükranlarımı arz ediyorum” diye konuştu.
Bursa’nın yeni alanlara değil, mevcut alanların sağlamlaştırılmasına ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Artık eski binalar insanlarımız için de risk teşkil ediyor. Bursa’nın deprem kuşağında yer aldığını göz önünde bulundurduğumuzda insanlara güvenli konutlar inşa etmek zorundayız. İşte bugün burada başlatılan dönüşüm çalışmamızı bu anlayışla başlatıyoruz. İnsanlarımıza hem hem güvenli hem modern konutlar yapıyoruz. Bu proje bütün bölgeye örnek teşkil edecek. Buradan doğuya ve batıya doğru devam edecek. Bu çalışmalarda emeği geçen başta Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali’ye, hak sahiplerine, müteahhit firmamıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Gelişen ve dönüşen dünyaya ayak uydurulması gerektiğini vurgulayan Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın ise, “Kentsel dönüşümü sosyal, ekonomik ve kültürel dönüşümle harmanlamalıyız. Yıldırım’ın dönüşerek refah seviyesi yüksek standartlara kavuşmasına vesile olan başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yıkım töreninin ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’yi makamında ziyaret ederek Mevlana-Ulus kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Geleceğin Yıldırım’ı Şekilleniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2016 tarihinde saat 17 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin Yıldırım’ı Şekilleniyor haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Ocak 2020, Pazar
 • İmsak
  06:44
 • Güneş
  08:12
 • Öğle
  13:21
 • İkindi
  15:57
 • Akşam
  18:21
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı