MANİSA HABERLERİ

Geleceğin Şehir Plancıları Manisa İçin Toplandı

IHA
11 Ekim 2015 - 20:04Son Güncelleme : 11 Ekim 2015 - 20:05

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK DAİRESİ BAŞKANI TÜRKAN TAŞ KÖROĞLU, KAYSERİ ERCİYES ÜNİVERSİTESİ MİMARLIK FAKÜLTESİ ŞEHİR VE BÖLGE PLANLAMA BÖLÜMÜ 3. SINIF ÖĞRENCİLERİYLE İSTİŞARE TOPLANTISINDA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü 3. sınıf öğrencileriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 3. sınıf şehir ve bölge planlama öğrencileri, atölye derslerinden ‘Şehircilik Projesi’ dersi kapsamında Manisa’yı çalışma alanı olarak seçti. Şehir ve bölge planlama eğitiminin gerektirdiği çalışmalar kapsamında Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen istişare toplantısına, Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Şehir Planlama ve Harita Şube Müdürü Müge Ilgaz, Erciyes Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Semih Halil Emür, Yrd. Doç Dr. Ebru Kamacı ve öğrenciler katıldı. Manisa il bütününde mekânsal planlama gerçekleştirmek ve kente dair analiz çalışmaları ile kentin sorunlarını ve potansiyellerini belirlemek amacıyla Manisa’yı çalışma alanı olarak seçtiklerini belirten öğrencilerle gerçekleştirilen toplantıda, öğrencilerin sorularını, merak ettikleri noktaları da aydınlatan İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Türkan Taş Köroğlu, şehrin gelişme sürecine katkısı olacak her türlü projenin destekçisi olacaklarını dile getirdi. Şehir ve Bölge Planlama öğrencileri ile bir araya geldiği toplantıda, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini de anlatma fırsatı bulan Köroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün gibi vizyonu çok geniş bir başkanla çalışmanın büyük fırsatlar sunduğunu dile getirdi. İmar planının Manisa’daki işleyişinin de anlatıldığı toplantıda konuşan Köroğlu, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün bakış açısı ile hareket ediyoruz. Şehirde insanlarımıza, gençlerimize fayda sağlayacak projeleri geliştiriyoruz. Gerçekleştirilen bu toplantıda siz gençlerin nerede olursa olsun geliştireceğiniz projeleri bizimle paylaşmasını istiyoruz. Bizlerin üreteceği hizmetlere katkı sağlamanızı istiyoruz. Manisa’yı prestij sahibi yapacak yenilikçi her türlü projenin destekçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Geleceğin Şehir Plancıları Manisa İçin Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 20 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin Şehir Plancıları Manisa İçin Toplandı haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:25
  • İkindi
   17:11
  • Akşam
   20:11
  • Yatsı
   21:44
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı