İZMİR HABERLERİ

Geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor

DHA
27.03.2017 - 12:24Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in yetiştirdiği dünya çapındaki müzisyen Aras Deniz Sipahi, müzik alanında kariyer yapmak isteyen genç sanatçıların eğitim almasının şart olduğunu belirtti.Çok sayıda film ve diziye yaptığı müziklerle büyük beğeni toplayan ve dünya genelinde verdiği resitallerle adını duyuran müzisyen Aras Deniz Sipahi, müzikte eğitimin çok önemli olduğunu ve gençlerin başarıya giden yolda çok çalışması gerektiğini vurguluyor. Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Piyano Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisi olan ve ayrıca İzmir’de kendi adıyla öğrenci yetiştirdiği bir piyano atölyesi bulunan Sipahi, öğrencilerine taklit etmemeleri ve kendileri olmaları tavsiyesinde bulunuyor. Müziğe 10 yaşında ailesinin yönlendirmesiyle ilk keman dersleri alarak başladığını, ilkokulu bitirdikten sonra, Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı sınavlarına girerek piyano bölümü öğrencisi olduğunu belirten Sipahi, kendi hayatından örnekler vererek başarıya giden yolda yapılması gerekenleri anlattı. Üniversiteyi bitirinceye kadar 10 yılının Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda geçtiğini kaydeden Aras Deniz Sipahi, “Bir işi yapıyorsanız ve hele ki bundan ekmek yiyorsanız, aldığınız eğitim sizin vizyonunuz olacaktır. Bu sadece sanat değil, bütün meslekler için geçerli" diye konuştu.

“HER BİLGİ YENİ BİR FIRSATTIR"

Sipahi sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğer bir işten ekmek kazanıp, geçimlerini sağlayacaklarsa, hele de artık herkesin ve her şeyin çok fazla alternatifi varken, çok daha fazla çalışmaları gerekiyor, Kariyer yapmaları veya tercih edilmeleri, daha fazla bilgi, daha fazla deneyim ve daha fazla çalışmaktan geçecektir. İstanbul ve yurtdışında çalışmalarımın yanı sıra; Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ nda Piyano Ana Sanat Dalı Öğretim Görevlisiyim. Ayrıca İzmir’de kendi adımla öğrenci yetiştirdiğim bir piyano atölyem var, gerek konservatuvarda gerekte piyano atölyemde müziği kariyer olarak seçen öğrencilerime dediğim cümleler hep aynıdır; 'Tek olun, taklit etmeyin, özgün olun, disiplinli olun, çok çalışın' edindiğiniz her bilgi karşınıza yeni bir iş fırsatı olarak çıkacaktır. Bu da gücünüze güç katacaktır."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin sanatçılarını yetiştiriyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı