ANKARA HABERLERİ

Geleceğin Sağlıkçılarına Aşure İkram Edildi

IHA
29.10.2015 - 13:43Son Güncelleme :

ANKARA YENİMAHALLE HALİDE EDİP ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ TARAFINDAN GELENEKSEL HALE GETİRİLEN AŞURE GÜNÜ ETKİNLİKLERİNİN İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

IHA

Ankara Yenimahalle Halide Edip Anadolu Sağlık Meslek Lisesi tarafından geleneksel hale getirilen Aşure Günü etkinliklerinin ikincisi gerçekleştirildi.
Okul bahçesinde Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt’un mesajının okunmasının ardından açılış konuşması yapan Okul Müdürü Metin Aksoy bu yıl ikincisini düzenledikleri aşure gününün önemine işaret etti. Aksoy konuşmasında şunları söyledi:
“Herkesin ayrı ayrı hicri yılını, Muharrem ayınızı ve aşure gününüzü tebrik ederim. En samimi duygularımla yeni güzelliklerin ve mutlulukların başlangıcı olan Aşure gününün insanların maddi ve manevi arınmasına, sevgi, huzur ve barış iklimine vesile olmasını temenni ederim. Bu vesileyle çocuklarımızın daha iyi bir geleceğe sahip olması için siz velilere çok büyük görevler düşmektedir. Aşure günümüz mübarek ve bereketli olsun. Ehli beytin yüce isimlerine cenab-ı Allah’tan Rahmet, bizleri de Allah’ın sevdiklerinden olabilmeyi nasip etsin.”
Konuşmaların ardından aşure günü etkinlikleri müzik dinletisi ve misafirlere, öğrenci, veli ve öğretmenlere aşurenin ikram edilmesiyle devam etti.
Etkinliğe Ankara İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Cemal Büyüker, Şube Müdürleri Halil İbrahim Kahraman ve Hüseyin Ünlü, Ankara İl Sağlık Müdür Yardımcısı Ahmet Özlü Yenimahalle SGK Müdürü, müdür yardımcıları, Yenimahalle Vergi Dairesi Müdürü, Yenimahalle Toplum Sağlığı Başkanı, Sağlık Bakanlığı şube müdürleri, okul müdürleri katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Geleceğin Sağlıkçılarına Aşure İkram Edildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin Sağlıkçılarına Aşure İkram Edildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı