ANTALYA HABERLERİ

Geleceğin mucitleri Kepez'de yetişecek

DHA
08.06.2018 - 14:00Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, öğrencilerin ücretsiz olarak robot, yazılım ve tasarım yapmayı öğrenecekleri 'Robotik Kodlama Merkezi Atölyesi'nin açılışını yaptı.

Kepezli öğrencilerin ücretsiz olarak robot, tasarım ve yazılım yapmayı öğrenebileceği Robotik Kodlama Merkezi Atölyesi'nin açılış kurdelesini kesen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, birçok özel kolejde verilmeyen eğitim imkanı sunduklarını söyledi. Esentepe Mahallesi'ndeki Amir Ateş Semt Konağı'ndaki açılışa, eski CHP Milletvekili Tuncay Ercenk, CHP'li Kepez Belediye Meclisi üyesi Kadir Zeybek, muhtarlar, öğrenciler ve bilişim öğretmenleri katıldı.

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLADIK

Kepez Çocuk Orkestrası'nın sunduğu dinletinin ardından, açılış konuşmasını yapan Başkan Hakan Tütüncü, Kepezli çocuklara eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına okullara armağan ettikleri bilişim sınıflarının bu merkezin kurulmasına zemin hazırladığını ve öğrencilerin bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceklerine inandıklarını söyledi.

ÇOCUKLARIMIZ ROBOT YAPIYOR

Farklı bir belediyecik anlayışıyla çalıştıklarını belirten Başkan Tütüncü, gençlere yaptıkları yatırımlarda onlara farklı bir ufuk çizme gayreti içinde olduklarını söyledi. Bu atölyede şu anda robot, yazılım yapan çocukları gördüklerini vurgulayan Tütüncü, “Yeni teknolojinin yeni yüzüyle haşır neşir olmuş gençleri görüyoruz. Bu eğitimle teknolojinin bambaşka boyutuyla ilgili olmayı elde edecekler" dedi.

TEKNOLOJİYİ TAKİP ETMELİ

Kepez'in dört bir yanında kurdukları bilişim sınıflarında öğrencilere verilecek kodlama eğitimini bu atölyede pratiğe döküp geliştirebileceklerini anlatan Tütüncü, Antalya'nın birçok özel kolejinde olmayan eğitim imkanı sunduklarını söyledi. İnovasyon meydana getirmek, bilişimde gelişmeyi hedef koyarken teknolojiyi takip etmek gerektiğini kaydeden Tütüncü, bu eğitimlerle çocukları buluşturmak gerektiğini söyledi.

'BİZ MERKEZE İNSANI ALDIK'

Işıltılı binalar yükseltmeyi, yollar açmayı, park bahçeler kurmayı herkesin bildiğini ve yaptığını belirten Tütüncü, “Biz başkalarından faklı olarak, merkeze insanı alarak, geleceği şekillendirmek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz. Çocuklarımızı kültür, sanat ve sporun değişik dallarında tecrübeler elde etmelerini de sağlıyoruz" diye konuştu. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Tütüncü, öğrencilerin kodlama merkezinde yaptıkları robotları ve tasarımları inceledi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Geleceğin mucitleri Kepez'de yetişecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı