KÜTAHYA HABERLERİ

Geleceğin moda tasarımcılarından Uşak gezisi

DHA
31.03.2016 - 17:46Son Güncelleme :
DHA

KÜTAHYA Dumlupınar Üniversitesi Gediz Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı Programı öğrencilerine aksesuvar dersi kapsamında Uşak gezisi düzenlendi.

Geziye öğrencilerin yanı sıra öğretim görevlileri de katıldı. Uşak'ta tarihi ve kültürel alanları ziyaret eden öğrenciler, Karun Hazinesi olarak bilinen eserlerin sergilendiği Uşak Arkeoloji Müzesi, Uşak Atatürk Müzesi, Ulubey Kanyonu ve Clandras Köprüsü'nü gezdi. Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, gezi hakkında yaptığı açıklamasında, "Uşak Arkeoloji Müzesi'nde Eski Tunç Çağı, Roma Dönemi, 'Karun Hazinesi' olarak adlandırılan Lidya hazineleri, Uşak Atatürk Müzesi'nde ise yöresel, etnoğrafik malzemeler, tarihi silahlar, giysiler, aynalar, sehpalar, koltuklar, Atatürk'e ait yatak odası ve giysiler sergileniyor. Öğrencilerimiz, bu eşsiz eserlerin yanı sıra gene bu ilimizde bulunan dünyanın en büyük ikinci Ulubey Kanyonu ile Tarihi Clandras Köprüsü'nü görme fırsatı yakaladı" dedi.

Gezide Uşak ilinin tarihi ve kültürel varlıklarını yakından gören öğrenciler, Ulubey Kanyonu'nun cam terasında eşsiz manzarayı seyrederken büyük heyecan yaşadı. Tarihi Clandras Köprüsü'nün doğal güzelliği, şelalesi ve mesire yerinde doyasıya eğlenen öğrenciler unutulmaz anlar yaşayarak bol bol fotoğraf çektirdi.

Mehmet ALTINTAŞ / GEDİZ (Kütahya), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Geleceğin moda tasarımcılarından Uşak gezisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 17 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin moda tasarımcılarından Uşak gezisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı