ANKARA HABERLERİ

Geleceğin komutanlarına intiharı önleme eğitimi

Hürriyet Haber
21.03.2013 - 00:00Son Güncelleme :

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) ile Ankara Üniversitesi arasında "Psikolojik Destek Eğitimi İşbirliği Protokolü" imzalandı

Hürriyet Haber

MSB'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, protokol kapsamında verilecek eğitimle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) sınıf okullarında öğrenim gören lider personelin mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlamak, yöneticilik görevinde etkili iletişim kurmayı, insan ilişkilerini sağlıklı biçimde sürdürmeyi sağlayacak bilgi, beceri ve davranışları geliştirmek amaçlanıyor.

KITA YAŞANTISINDA DESTEK

Genelkurmay Başkanlığı'nın talebi üzerine yapılan protokolle lider personelin, maiyetindekilerin askerlik hizmeti süresince yaşayabileceği psikolojik sorunları, askerlik ortamına uyum güçlüklerini tanıması, kıta yaşantısında ortaya çıkabilecek intihar ve intihara teşebbüs olaylarını önlemeye yönelik farkındalığın artırılması, bunlara yönelik çözüm yolları hakkında bilgilendirilmesi, bu süreç içerisinde yardım alabileceği birimler ve iletişim mekanizmalarını tanımasının sağlanması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Geleceğin komutanlarına intiharı önleme eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Mart 2013 tarihinde saat 00 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin komutanlarına intiharı önleme eğitimi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:53
 • Öğle
  12:39
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı