Ege Haberleri

  Geleceğin Karşıyaka’sı

  Hürriyet Haber
  10.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Belediye Başkanı Cevat Durak, 2025 yılının Karşıyakası’nı yaratmak için kolları sıvadıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Karşıyaka önümüzdeki yıllarda kültür ve turizm alanlarında yapacağı atılımlarla ön plana çıkacak. Depreme karşı rehabilite çalışmaları yürütülen binalar için 30-40 milyon TL gerekiyor. Bayındırlık Bakanlığı ile İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne gerekli yazıları gönderdik.”
  Turizm büroları
  “Vapur İskelesi’nin yakınına turizm büroları kurmak için çalışma başlattık” diyen Durak, şöyle konuştu: “Bir tane bile otelimiz yok. Mavişehir’de belediyeye ait 8 bin 600 metrekare alanda yap- işlet modeli ile 250 yataklı otel yapmayı planlıyoruz. Marina ile ilgili karar sürekli bürokrasiye takılıyor. Şimdi Çevre ve Orman İl Müdürlüğü’nden gelecek onayı bekliyoruz.”
  Çamur atıyorlar
  Cevat Durak daha sonra şunları söyledi: “Hata yapmamaya özen gösteriyoruz. Siz de bize hata yaptırmayın. Büfe ve çay ocaklarının birilerine peşkeş çekildiğini söylüyorlar. Kesinlikle böyle bir şey yok. Tüm işletmeleri Kent AŞ işletiyor. Bunları ortaya atanlar Karşıyaka hainidirler. Bize çamur atıyorlar.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı