Teknoloji Haberleri

  Geleceğin internet kafeleri

  Hürriyet Haber
  23.11.2009 - 17:03 | Son Güncelleme:

  3+ Internet Kafe projesi kapsamında Kocaeli'nde geleceğin internet kafeleri için bir araya geldiler.

  En güncel lisanslı yazılımlar ile güvenli ve gelişmiş bir Internet deneyimi sunan 3+ İnternet Kafe projesi, bu mekanların çağdaş, nezih ve güvenilir ortamlar olarak yeniden konumlanmasına katkıda bulunuyor.

  3+ Internet Kafe projesinin Kocaeli kamuouyuna tanıtımı için düzenlenen toplantıda bu işletmelerin toplum içindeki önemi bir kez daha vurgulandı

  Yurt çapında yaygın hizmet veren İnternet kafeler, işlevleri ve ekonomiye sağladığı katma değer ile Türkiye için büyük bir önem taşıyor. Özellikle teknolojiye erişimi kısıtlı olan bölgeler ve kitleler için İnternet kafeler kritik bir rol üstleniyor. İnternet kafelerin bilgi toplumundaki yaşamsal önemine inanan Microsoft, İstanbul ve Ankara İnternet Kafeciler Odaları inisiyatifi ve Kültür Bakanlığı desteği ile bu işletmelerin toplumda nezih ve güvenilir birer sosyal mekan olarak algılanmasını sağlayan önemli bir projeye imza atıyor. Bu amaçla geliştirilen 3+ Internet Kafe projesinin detayları 23 Kasım 2009 tarihinde Kocaeli Extreme Internet Cafe’de düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

  Toplantıda Microsoft Türkiye Telif Hakkı Müdürü Elçim Barkay, İntera Bilişim Sistemleri  Proje Yöneticisi  Serdar Aytar, İstanbul İnternet Kafeciler Odası Başkanı Ali Yakup Turanoğlu ile Ankara İnternet Kafeciler Odası Başkanı Önder Kaplan da birer konuşma yaptı.

  Toplantıda konuşan Microsoft Telif Hakkı Müdürü Elçim Barkay, 3+ İnternet Kafe iş modeli hakkında şunları söyledi: “Türkiye’de 15 bini aşkın sayıda olduğu söylenen İnternet Kafe’lerimizin toplumun geleceğinde önemli potansiyele sahip olduğunu görüyoruz. İnternet kafelerin 3+ İnternet Kafe çatısı altında gerçekleştirdiği güç birliği ile ekonomiye değer yaratacağına inanıyoruz. Ağırlıkla gençlere ve bilgisayar sahibi olmayan milyonlarca Internet kullanıcısına hizmet veren bu mekanlarda dikkatten kaçan lisanssız yazılım kullanımları, bilgisayar sistemlerini İnternet ataklarına karşı savunmasız bırakabilmekte, güvenlik açısından önemli sorunlara yol açmaktadır. Geniş kesimlerin İnternet ortamına erişimini sağlayan bu işletmelerimiz, Internet bankacılığı, e-devlet ve benzeri uygulamaların toplum tarafından benimsenerek kullanılabilmesi için bugün ve gelecekte en doğru adres olmaya devam edecektir. Bilgi toplumu olma yolunda Türkiye için önemli iletişim ve sosyalleşme merkezleri olarak hizmet veren bu mekanların belli kalite standartlarında hizmet verebilmesi, karlı hale gelmesi ve hatta marka yaratması önem kazanmaktadır. Bu kurumlarımızı, Windows 7 ve Microsoft Office yazılımlarını özel koşullarda alabilmelerine yönelik çözümlerimiz, zengin bir çevrimiçi deneyim sunan Windows Live platformu, bilgisayar okuryazarlığı ve İnternet güvenliği konusunda geliştirdiğimiz özgün içeriğimiz ile destekliyoruz. 3+ İnternet Kafe iş modeli, bu alanda girişimcilerimize en uygun çözümleri sunuyor”.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı