MUĞLA HABERLERİ

Geleceğin Hekimleri Önlük Giydi

IHA
08.09.2015 - 18:10Son Güncelleme :

BEYAZ ÖNLÜK TÖRENİ SONRASI ÖĞRENCİLER VE HOCALAR TOPLU FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ.

IHA

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan öğrenciler için ‘Beyaz Önlük’ töreni düzenlendi. Törene Bayındırlık ve İskân Eski Bakanı Erman Şahin, İl Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Rıza Murat Himoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ümit Başar Semiz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.
Törende konuşan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Hastanesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, 2007 yılında kuruluşu imzalanan Tıp Fakültesi’nin ilk öğrencilerini 2012 yılında kabul ettiğini söyledi. Aydoğan, “Üniversitemiz Tıp Fakültesi Morfoloji binası bu yıl hizmete girdi ve ilk derzsimizi dün öğrencilerimiz ile yaptık. 2016 yılında da Eğitim ve Araştırma Hastanemiz tamamlanacak. Fakülte olarak bu yıl 82 öğrenci geldi. Öğrenci sayımız 300’e yaklaştı. Fakültemizi tercih eden öğrenci sayısına baktığımızda Muğla 11 öğrenci ile ilk sırada. İkinci sırada İzmir var. Bu yıl Tıp Fakültesinde okumak için tercih eden öğrencilerimizin yüzde 50’lik bölümü Ege Bölgesinden. Üniversite yerleştirme puanına bakıldığında 1 milyon öğrenciden 12 bin 600’ncü öğrenci gibi yüksek bir rakam ile öğrenci kabul etmişiz. Hedefimiz önümüzdeki yıllarda bu rakamı daha da yükselterek Türkiye’nin önemli Tıp Fakülteleri arasında yer almak” dedi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ni en yüksek puan ile kazanan öğrencilerden Muğla’nın Ula ilçesi Akyaka mahallesinde oturan Ömer Yusuf Kaya yaptığı konuşmasında Muğlalı olarak Muğla Tıp Fakültesinde okumanın ayrıcalığını vurgu yaparken, “Bilginin sevgi ile bütünleştiği bir üniversitede okumaktan son derece mutluyum. Üniversiteyi kazanabilmek için çoğu zaman uykusuz kaldık, yeri geldi ümitsizliklere kapıldık. Ama sonunda başardık. Bizim için hazırlanan Morfoloji binası hizmete girdi. İnşallah önümüzdeki Eğitim ve araştırma Hastanesi de hizmete girecek. Böylesine önemli bir Fakültede okumanın ayrıcalığını yaşayacağız” dedi.
Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi’ni kazanan 82 öğrenci beyaz önlük Bayındırlık ve İskân Eski Bakanı Erman Şahin başta olmak üzere protokol üyeleri tarafından öğrencilere giydirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Geleceğin Hekimleri Önlük Giydi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 18 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin Hekimleri Önlük Giydi haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ekim 2017, Cuma
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:12
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:07
  • Akşam
   18:32
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı