HATAY HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Geleceğin gazetecileri işin mutfağında

DHA
13.03.2018 - 14:07Son Güncelleme :
DHA

Ramazan ÇELİK/HATAY, (DHA)-HATAY Mustafa  Kemal Üniversitesi  Antakya Meslek Yüksekokulu Basım-Yayım Tekonojisi Bölümü son sınıf öğrencileri  Matbaa Teknolojileri dersinde aldıkları bilgileri yerinde görmek adına Antakya'daki bir matbaaya uygulama gezisi gerçekleştirdi.
Matbaa Teknolojileri öğretmenleri Ayhan Yiğiter nezaretinde gerçekleşen programda alanında uzman matbaa personeli tarafından gazete basımının tüm aşamaları en ince ayrıntıları ile öğrencilere anlatıldı. Grafik tasarım ünitesi tarafından hazırlanan sayfaların matbaaya gönderilmesi, kalıplara alınması, dört renk basılması ve katlanmasına kadar tüm aşamaların öğrencilere anlatıldığı programda matbaa çalışanları öğrencilerin sordukları soruları büyük ustalıkla cevapladı. Dönem boyunca öğrencilerine anlattıkları konuları yerinde inceletme imkanı bulduklarını ifade eden Ayhan Yiğiter, çok faydalı bir ziyaret gerçekleştirdiklerini ve öğrencilerinin anlatılan konuları bizzat aşama aşama görerek saha tecrübesi kazandıklarının altını çizerek dönem sonuna kadar bu gibi gezilerin devam edeceğini belirtti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Geleceğin gazetecileri işin mutfağında haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı