İSTANBUL HABERLERİ

Geleceğin Beyin Takımı akıl oyunlarıyla yetişiyor

DHA
31.03.2016 - 10:42Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL(DHA) ÜMRANİYE Belediyesi tarafından düzenlenen 2'ncı Akıl Oyunları Festivali'nde coşku ve heyecan bir aradaydı. Bir buçuk dakikada 60 öğrencinin aynı anda zekâ küpleriyle sergiledikleri gösteri ise güne damgasını vurdu. Festivale katılan Başkan Hasan Can,“Bu memleketin en değerli cevheri yarınlarımız olan çocuklardır” dedi.
Ümraniye Belediyesi, çocukların zihinsel gelişimine katkıda bulunarak onları kötü alışkanlıklardan uzaklaştırma amacı taşıyan Akıl Oyunları Festivali'ne ev sahipliği yaptı. Ümraniye Belediyesi'nin öncülük ettiği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'yle ortaklaşa düzenlenen festival, Atakent Kültür Merkezinde muhteşem bir finalle gerçekleşti.
Ümraniye Belediyesi, ilçedeki ortaokullarda seçmeli Zekâ Oyunları dersi verilebilmesi amacıyla, 13 okulda Akıl Oyunları atölyelerini kurarak 9 bin öğrenci için gereken araç-gereçlerini temin etti.
Türkiye’de eğitimle ilgili önemli değişimlerin yaşandığını belirterek söze başlayan Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Ümraniye Belediyesi, müfredata giren akıl oyunları dersleri için, istenilen düzeyde bu eğitimleri yürütme noktasında sıkıntı yaşayan okullarımıza gerekli materyalleri sağladı. Bu desteği veren başta belediye başkanımıza tüm öğrencilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.
“BU MEMLEKETİN EN DEĞERLİ CEVHERLERİ, ÇOCUKLARDIR”
Böylesine yetenekli çocuklarla bir arada olmaktan dolayı gurur ve mutluluk duyduğunu belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,“Bir çocuğun; milletine, vatanına, ailesine ve kendisine faydalı olabileceği bir uğraşı ya da beceriyi ortaya koyması için zekâsı yeterlidir. Önemli olan sizin onu nasıl eğiteceğinizdir” dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve protokol tarafından ödülleri takdim edildi.
(FOTOĞRAF)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Geleceğin Beyin Takımı akıl oyunlarıyla yetişiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 10 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geleceğin Beyin Takımı akıl oyunlarıyla yetişiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı