« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geleceğimi İstanbul'da kuracağım

Türkiye'ye 5 yaşında gelen Masa Tenisi Milli Takımı oyuncusu Penfei Jiang, doğduğu ülke olan Çin'e artık sadece akrabalarını ziyaret etmek için gittiğini belirterek, “Komşularım, arkadaşlarım burada. Artık Çin'e yabancıyım” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ailesiyle birlikte henüz 5 yaşındayken İstanbul'a gelen Jiang,  kendisi ve ailesinin Türkiye'yi “yaşam ülkesi” olarak benimsediklerini ifade etti.

Türkiye masa tenisi milli takımı oyuncusu Penfei Jiang, 1995'te geldiği İstanbul'da masa tenisi ile tanıştı. Yeşilyurt Spor Kulübü'nde masa tenisine başlayan Pengfei Jiang, babası Chau Jiang tarafından yetiştirildi ve babasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi masa tenisi takımının antrenörü olmasının ardından kendisi de bu kulübün lisanslı sporcusu oldu.
İstanbul Büyükşehir Belediyespor'da 1997 yılından itibaren profesyonel olarak masa tenisi oynamaya başlayan Jiang, 6 yıl sonra milli sporcu seviyesine geldi ve 2003 yılında milli takıma seçildiğinde, aynı zamanda “dünyanın en genç milli takım oyuncusu” unvanını da aldı.

21 yaşındaki sporcu, en büyük hedefinin ise Türkiye'yi olimpiyat oyunlarında temsil etmek olduğunu söyledi.

“ÇİN'E BİR TURİST GİBİ GİDİYORUM”

Artık vatanının Türkiye olduğunu ve Türkiye'yi çok sevdiğini ifade eden Jiang, “Komşularım, arkadaşlarım hepsi burada” dedi.

Çin'e sadece akrabalarını ziyaret etmek için gittiğini kaydeden Jiang, şöyle devam etti:
“Çin'e bir turist gibi gidiyorum ve hemen dönüyorum. Çünkü orada sadece akrabalarım var, artık Çin'e yabancıyım. Arkadaşlarım, komşularım burada. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü 4. sınıf öğrencisiyim. Geleceğimi İstanbul'da kuracağım ve profesyonel masa tenisini bıraktıktan sonra burada iş hayatına atılacağım. İthalat ihracat yapmayı planlıyorum.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler