Teknoloji Haberleri

  Geleceğe Dönüş'ün DeLorean'ı geri dönüyor

  Hürriyet Haber
  04.02.2016 - 09:04 | Son Güncelleme:

  Geleceğe Dönüş filmlerinin efsane aracı DeLorean DMC-12, yıllar sonra geri dönüyor.

  Paslanmaz çelik yapısı ve Geleceğe Dönüş film serisi ile ünlü olan DeLorean DMC-12, erken 80'lerden beri ilk yeni üretim hattına kavuşuyor. Önümüzdeki yıl başlamak üzere, tahmini 300 yeni DMC-12, DeLorean Motor Company'nin Humble, Teksas'taki kendi fabrikasında üretilecek.

  Geleceğe Dönüş filminde kritik tarih: 21 Ekim 2015Geleceğe Dönüş filminde kritik tarih: 21 Ekim 2015

  Üretim, 2015 yılında yürürlüğe giren ve sınırlı sayıda olması şartı ile küçük araç üreticilerine araba üretme konusunda destek sağlayan bir kanun sayesinde mümkün hale geldi. Daha önce küçük üreticilerin, sınırlı sayıda araç üretmelerine izin verilmiyordu.

  Geleceğe Dönüşün DeLoreanı geri dönüyor

  DeLorean yöneticisi Stephen Wynne, bu durumun kendileri için büyük bir değişim yarattığını söylüyor. Wynne, motorun günümüz standartlarına uymak için yenileceği ancak kanat tarzı kapıların ve metal gövdenin değiştirilmeyeceği sözünü veriyor. DeLorean, daha önce yeni araç üretemiyordu ancak eski araçları yenileyerek satışa sunuyordu.

  Geleceğe Dönüşün DeLoreanı geri dönüyor

  Her ne kadar Wynne'ın kendi mağazasındaki yenilenmiş antika DeLorean'lar 55.000 dolara yakın fiyatlara ulaşsa da, Wynne'ın tahminine göre bu sınırlı üretim ile ortaya çıkacak olan yeni araçların fiyat etiketinin 100.000 dolar civarındaolması mümkün. Tabii ki bu etiketi etkileyecek en önemli şey, kullanılan motor olacak.


  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CASIO'NUN UNUTULMAZ SAATLERİ

  Etiketler: back to the future
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı