"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Gel de yanma

<B>YANİ </B>insan ne diyeceğini şaşırıyor. Bu maçı kazansa Galatasaray, en yakın rakibinin 7 puan önüne geçecek. Futbolcusu da rahat edecek, taraftarı da...

Ama, yok kardeşim, huzur yok. Bu büyük maç sonrası (Barcelona maçını kastediyorum) lig maçında oynamama hali kabak tadı verdi. Avrupa maçını ciddiye alıp, Ankaragücü'nü ciddiye almazsan, bu iş olmaz. Ayrıca Avrupa'ya giden yol Ankara'dan da geçiyor. Galatasaray, dün gece o kadar sıkıcı, saman tadında, renksiz bir futbol oynadı ki, kelimelerle anlatmak güç. Cebimde kitap vardı, neredeyse bir ara açıp onu okumayı bile düşündüm.

AKILLAR NEREDE?

Galatasaray'ın kötü oynadığı maçlarda çok sıkı bir şekilde uyguladığı bir taktik var. Topu ayağına alan ileriye doğru Allah ne verdiyse şişiriyor. O top kazara biriyle buluşacak da, o da vuracak da, gol olacak... Tabii canım oldu... Dün, Ümit Karan dört kişinin arasında duruyor, Mondragon topu ona doğru şandelliyor. Yani Ümit, Superman veya Batman ya, onu oradan alacak, gol yapacak. Ümit'in zaten dün karşı karşıya kaldığı pozisyonda bile topa nasıl vurduğunu gördük. Akılları nerede, hakikaten bilmiyorum. Murat Sözkesen takımın yenisi, fazla yüklenmemek lazım. Ama belli ki, hayal gücü geniş bir arkadaş. Yok topuk pası, yok vücut çalımı derken, doğru düzgün bir hareket yapamadan maçı bitirdi. Sanırsın her kuşu tutmuş, bir tek leylek kalmış.

Ankaragücü'ne gelince... Aslanlar gibi çıktılar, bileklerinin hakkıyla Galatasaray'ı yendiler, helal olsun demek gerekir. Bir de şunu söylemezsem çatlarım. Bülent Akın dün gece 75 dakika boyunca ne yaptı, bana biri çıkıp, n'oolur açıklasın. Gel de yanma kaçan 3 puana..
X