« Hürriyet.com.tr
MENÜ

‘Gel beraber salon açalım’

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Leo'dan Naim'e teklif: ‘Gel beraber salon açalım’

Yunanlı halterci Leonidis, Türk-Yunan barışına katkı amacıyla Cep Herkülümüz'e ‘‘Naim, gel birlikte bir jİmnastik salonu açalım. Atina'daki salona ‘‘Süleymanoğlu’’, İstanbul'daki salona ise ‘‘Leonidis’’ adını verelim’’ dedi.

Naim Süleymanoğlu'nun eski rakibi Yunanlı halterci Valerios Leonidis, Türk-Yunan barışına katkı amacıyla Cep Herkülümüz'e Atina'da ilginç teklifte bulundu: ‘‘Naim, yıllarca beni podyumlarda geçtin. Büyük ödüller kaçırdım. Sen zengin oldun. Gel birlikte bir jimnastik salonu açalım. Atina'daki salona ‘‘Süleymanoğlu’’, İstanbul'daki salona ise ‘‘Leonidis’’ adını verelim. Burada yeni Naim'ler, Leo'lar yetiştirelim’’ dedi.

Jimnastik salonunun sermayesi için Atina ve İstanbul'da birer gala yapma önerisi de getiren Leonidis, ‘‘Son bir kez Türkiye ve Yunanistan'da, Türk-Yunan barışı onuruna ve geleceğimiz için bir gösteri maçı yapalım. Bunun geliri ile yapacağımız salona katkıda bulunalım’’ dedi. Leonidis'in bu teklifine çok sıcak bakan Naim Süleymanoğlu ‘‘Biz Türk-Yunan barışı için sembol olduk. İki ülkenin barış ve dostluğuna katkıda bulunulacak her teklife açığım’’ karşılığını verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler