DENİZLİ HABERLERİ

GEKA Ve Büyükşehir’den Önemli Protokol

IHA
19 Eylül 2015 - 14:39Son Güncelleme : 19 Eylül 2015 - 14:40

GEKA VE BÜYÜKŞEHİR ÖNEMLİ PROJELERİN PROTOKOLLERİNİ İMZALADI

IHA

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı ‘Denizli Büyükşehir Belediyesi Gücünü Güneşten Alıyor’ ve ‘Denizli Büyükşehir Belediyesi Canlı Ağaç Müzesi’ projelerinin protokolleri Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ile imzalandı.
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hazırlayıp GEKA 2015 Yılı Alternatif Turizm Mali Destek Programı ve Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programı kapsamında desteklenen "Denizli Büyükşehir Belediyesi Gücünü Güneşten Alıyor" ve "Denizli Büyükşehir Belediyesi Canlı Ağaç Müzesi" projelerinin protokolleri imzalandı. Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen protokol törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ve Etüt ve Projeler Daire Başkanı Halil İbrahim Kaşlıköse katıldı. GEKA Genel Sekreteri Alata, GEKA’nın 2015 yılında üç destek programı olduğunu belirterek, alternatif turizm ve yenilenebilir enerji programları kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı iki projeye destek verildiğini söyledi. Alata, "Her iki projede uzmanlarca yapılan değerlendirmeler sonucunda desteklenmesi yönünde karar çıktı. Projelerin hayırlı olmasını diliyorum" dedi. Başkan Zolan’ın aynı zamanda GEKA Yönetim Kurulu üyesi olduğunu ifade eden Alata, "Sayın Başkanımıza bu süreçte de bizlere verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi. Başkan Zolan ise, bugün güzel bir işin başlangıcını yaptıklarını söyledi. Daha önce söz verdikleri Canlı Ağaç Müzesi’nin bitki çeşitliliğinin öğrenilmesi ve alternatif turizme katkı sağlaması anlamında önemli olduğunu ifade eden Başkan Zolan, "İnşallah Canlı Ağaç Müzesi oluşturarak hem şehrimizin turizmine katkı sağlayacağız, hem de çocuklarımıza, gençlerimize, insanlarımıza güzel bir eser bırakmış olacağız" dedi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Gücünü Güneşten Alıyor çalışmasının heyecan duydukları bir proje olduğunu anlatan Başkan Zolan, "Yapmış olduğumuz kapalı pazaryerlerinin üzerleri kullanılmaz durumdaydı ve oraların değerlendirilmesini arzu ettik. Proje ile bünyemizdeki 10 bilgi evi ve kurs merkezimizin kullandığı elektrik güneş enerjisinden elde edilecek" diye konuştu. Projeye emek veren katkı sağlayan herkese teşekkür eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Hep beraber tüm kurumlarıyla biz Denizlimizin hizmetindeyiz. Denizli daha iyiye, daha güzele gitsin uğraşındayız. Burada Süleyman Bey ile birlikte bu güzelliklerin altına ortak imza atacağız. İnşallah Denizlimize güzellikler ve hayırlar getirsin."
Konuşmaların ardından her iki projenin protokolleri imzalandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden GEKA Ve Büyükşehir’den Önemli Protokol hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 14 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GEKA Ve Büyükşehir’den Önemli Protokol haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:31
  • Guneş
   06:16
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   19:59
  • Yatsı
   21:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı