DENİZLİ HABERLERİ

GEKA Tavas'ın fotoğrafını çekti

DHA
15.04.2016 - 16:22Son Güncelleme :
DHA

GÜNEY Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), geçmiş yıllarda Aydın ilçelerinin büyük oranda tamamlandığı ilçe analizlerini Denizli'de sürdürmeye başladı.

GEKA'nın 2016 Yılı Çalışma Programı'nda belirlenen Geleneksel Ekonomi Merkezlerinde Proje Seti Oluşturulması faaliyeti kapsamında, Denizli'nin Tavas İlçesi mercek altına alındı. Tavas'ın güçlü ve zayıf yönlerinin belirlenip, tehditler ve risklerin değerlendirildiği GZTF Analiz Çalıştayı, Tavas Meslek Yüksek Okulu'nda yapıldı. Tavas İlçesi'nin güçlü ve zayıf yanlarının tespit edilerek çıkan sonuçlara göre bu yönlerin Tavas için nasıl fırsata dönüştürülebileceğine dair çözüm önerilerinin belirlendiği çalıştay, GEKA Ekonomik Araştırmalar ve Planlama Birimi'nin Tavas'ın ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda mevcut durumuna ışık tutan sunumuyla başladı.

Çalıştaya kaymakamlık, belediye, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörden temsilcileriyle köy muhtarları katıldı. Tarım ve kırsal kalkınma, turizm ve çevre, sosyal kalkınma ile sanayi, ticaret ve enerji üretimi konularında dört gruba ayrılan katılımcılar ilk etapta, ilçenin güçlü yönleri ve fırsatları ile zayıf yönleri ve tehditlerini belirledi. Ardından Tavas'ın güçlü yanlarının nasıl kullanılabileceği ve fırsatların nasıl değerlendirilebileceği konusunda çözüm önerileri geliştiren katılımcılar, ilçenin gelişme hedefleri, stratejileri ve projelerini içeren belgeyi oluşturdu. Katılımcılar Tavas'ın zayıf yanlarının nasıl düzeltileceği ve tehditlerin nasıl giderileceğine yönelik tespitler de yaptı.

GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata, Çalıştay'la Tavas'ın ekonomik, çevresel, sosyal ve kültürel açıdan fotoğrafının çekildiği, böylece ilçenin gelişimi ve geleceğine ışık tutulacağını söyledi. Alata, "Gerçekleştirdiğimiz ilçe çalıştayla geleneksel ekonomiye sahip ilçelere yönelik proje önerileri toplanarak ajansımız ya da diğer destek mekanizmalarıyla hayata geçirilmesi amaçlanıyor. Yaptığımız analizler her ilçe için önemli bir kaynak ve stratejik planlama için rehber niteliği taşıyor. Bu çalıştayları Denizli, Aydın ve Muğla'da geleneksel ekonomiye sahip tüm ilçelerde yapacağız" dedi.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden GEKA Tavas'ın fotoğrafını çekti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 16 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça GEKA Tavas'ın fotoğrafını çekti haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:03
 • Guneş
  07:43
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:26
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı