KÜTAHYA HABERLERİ

Gedizli öğrenciler orman sevgisini öğrendi

DHA
26.03.2016 - 12:03Son Güncelleme :
DHA

KÜTAHYA'nın Gediz İlçesi'nde Orman İşletme Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenciler için ‘Orman Hayattır' adlı etkinlik düzenlendi.

Gediz Kurtuluş İlkokulu'nda ‘21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası' nedeniyle gerçekleştirilen ‘Orman Hayattır' etkinliğine Gediz Orman İşletme Müdürü Nurettin Dağdelen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aydın, her iki kurum çalışanları ile öğrenciler katıldı. Gediz Orman İşletme Müdürü Nurettin Dağdelen, ağacı ve ormanı çocuklara sevdirmeyi amaçladıklarını söyledi. Öğrencilere orman ve ağaç sevgisini anlatan Dağdelen, "Orman hayattır. Yeşil bir ülke, yeşil bir dünya için ağaçlarımızı, ormanlarımızı sevmeniz ve korumanız gerekir. Bunun için her yıl 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri düzenlenir" dedi.

Programda öğrencilere Gediz Orman İşletme Müdürlüğünce hazırlanan şapka, balon ve broşürler dağıtıldı.

Mehmet ALTINTAŞ / GEDİZ (Kütahya), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Gedizli öğrenciler orman sevgisini öğrendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 12 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gedizli öğrenciler orman sevgisini öğrendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı