Ege Haberleri

  Gediz’den gençlik zirvesi

  Hürriyet Haber
  13.10.2015 - 11:23 | Son Güncelleme:

  GEDİZ Üniversitesi Sosyal Bilimler Kampı (SOBİKA), tanınmış akademisyenler ile farklı üniversitelerden öğrencileri 5’inci kez bir araya getirdi. Gediz Üniversitesi’nde iki gün boyunca beyin fırtınası esti.

  Gediz Üniversitesi, gençlik zirvesine dönüşen Sosyal Bilimler Kampı’nı geleneksel hale getirdi. Gedizli öğrencilerin kurduğu Gri Düşünce Topluluğu tarafından 5’inci kez gerçekleştirildi. 17 üniversiteden 96 öğrencinin başvurduğu etkinliğe Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Suavi Aydın, Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ayhan Aktar, İskender Savaşır ve Bülent Somay, Pamukkale Üniversitesi’nden Doç. Dr. Güney Çeğin, gazeteci-akademisyen Ayşe Çavdar ile Gediz Üniversitesi’nden Prof. Dr. İştar Gözaydın konuşmacı olarak katıldı.

  Okuma, araştırma, sorgulama, düşünme ve düşündüklerini söyleyebilme becerilerinin geliştirilmeye, akademik bakış açısının kazanılmaya çalışıldığı SOBİKA kapsamında 4 seminer düzenlendi, 4 de bilimsel makale ele alındı. Ülkemizin tanınmış akademisyenleri ile üniversite öğrencileri 2 gün boyunca uyuşmazlıklardan kentlerdeki sosyal hareketlere çeşitli konuları farklı yönleriyle değerlendirdi.

  Gediz Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İştar Gözaydın, sosyal bilimler alanında düzenlenen bu organizasyonun dünyaya örnek nitelikte olduğunu vurguladı. Prof. Dr. Gözaydın, yaptıkları çalışmalarla toplumda ve akademik yaşamda saygın yer edinmiş sosyal bilimcileri üniversite gençleriyle buluşturan Gri Düşünce Topluluğu’nu kutladı, "Örneği pek bulunmayan kampın benzerlerine öncülük edeceğine inanıyorum. Gençler arasında ilginin bu düzeyde olması da ayrıca çok sevindirici" dedi.

  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı