KÜTAHYA HABERLERİ

Gediz'de 1970 depreminde ölenler için mevlit

DHA
28.03.2016 - 18:47Son Güncelleme :
DHA

KÜTAHYA'nın Gediz İlçesi'nde, 28 Mart 1970'teki depremde ölen 1086 kişi için mevlit okutuldu.

Gediz Belediyesi, 1086 kişinin öldüğü Gediz depreminin 46'ıncı yıldönümünde, Ulu Cami'de Mevlit okuttu. Ayrıca son günlerdeki terör saldırılarında ölen güvenlik güçleri ve siviller içinde dualar edildi. AK Partili Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "28 Mart 1970 tarihinde yaşanan ve 1086 vatandaşımızı kaybettiğimiz o acı günü unutmayan Gediz halkı, yaralarını sarmıştır ama o günü hiç unutmamıştır. Hemen hemen her aileden birilerini kaybettiğimiz o acı günün yıldönümünde ebediyete intikal eden vatandaşlarımız, Güneydoğuda şehit olan emniyet mensupları ve askerlerimiz için Gediz Ulucami'de öğle namazından önce Mevlid-i Şerif kıraat olunmuştur. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız, terör olaylarında şehit olan emniyet mensupları ve askerlerimizin ruhlarının şad olması için dua ettik. Cenabı Hak milletimizi bu tür felaketlerden ve acılardan muhafaza eylesin. Milletçe yaşadığımız acılarımızı yüreğimizin derinliklerinde hissederek, kardeşliğimizin birlik ve beraberliğimizin devamını diliyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Depremin merkez üssü Eskigediz beldesinde ise belediye tarafından helva dağıtıldı; Gazanfer Ağa Ulu Cami'de bu akşam yatsı namazında yine mevlit okutulacağı belirtildi.

Mehmet ALTINTAŞ / GEDİZ (Kütahya), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Gediz'de 1970 depreminde ölenler için mevlit hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 18 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gediz'de 1970 depreminde ölenler için mevlit haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı