KÜTAHYA HABERLERİ

Gediz’in Bilim Yıldızları Mehmetçik Ortaokulu’nda Yarıştı

IHA
22.04.2015 - 13:36 |Son Güncelleme :

KÜTAHYA’NIN GEDİZ İLÇESİNDE, MEHMETÇİK ORTAOKULU TARAFINDAN ÖDÜLLÜ OLARAK DÜZENLENEN “2015 MEHMETÇİK MATEMATİK VE FEN BİLİMLERİ (MEMATFEN)” YARIŞMASINDA BİR ARAYA GELEN BİLİM YILDIZI ÖĞRENCİLER YARIŞTI.

IHA

Kütahya’nın Gediz İlçesinde, Mehmetçik Ortaokulu tarafından ödüllü olarak düzenlenen “2015 Mehmetçik Matematik ve Fen Bilimleri (MEMATFEN)” yarışmasında bir araya gelen bilim yıldızı öğrenciler yarıştı.
Kütahya’da ilk defa Gediz Mehmetçik Ortaokulu tarafından gerçekleştirilen ödüllü 2015 MEMATFEN yarışmasına, 4.sınıflar seviyesinde 113 öğrenci katıldı.
Matematik ve Fen Bilimleri branşlarındaki 20’şer sayısal yetenek ağırlıklı soru ile gerçekleştirilen organizasyon, ilçedeki ilkokulların en başarılı öğrencilerini bir araya getirirken, öğrenciler, Matematik ve Fen Bilimleri alanlarındaki test sorularını cevaplayarak birbirleri ile yarıştılar.
Yarışmada ilk beş dereceye giren öğrenciler şu şekilde sıralandı:
Kurtuluş İlkokulu’ndan Kamil Kanlı birinci, Gökler Şehit Ali Kazankaya İlkokulu’ndan Ceyda Yaman ikinci, Dayınlar İlkokulu’ndan Mehmet Arda Bircan üçüncü, aynı okuldan Hatice Tuncay dördüncü ve Muhammet Emin Güven de beşinci oldular.
23 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan ödül töreninde birinci öğrenciye küçük altın, ikinci öğrenciye tablet, üçüncü, dördüncü ve beşinci öğrencilere ise spor ayakkabı ve tişört hediye edilecek. Öğrencilerin öğretmenlerine de çeşitli hediyeler takdim edilecek.
Mehmetçik Ortaokulu Müdürü Mahmut Bahadur, Türk Milli Eğitiminin genel amaçları doğrultusunda, ilçe genelindeki ilkokulların 4. sınıflarında eğitim öğretim gören öğrencilerin Matematik ve Fen Bilimleri derslerine olan ilgisini artırmak ve sevdirmek, okullar arası iletişimin sağlanmasına katkıda bulunmak, toplum hizmetleri çerçevesinde öğrencilerin kendine güven duygusunu geliştirmek, gönüllü çalışma bilincine sahip olmalarını sağlamak, okulunu temsil etme bilincini kazandırmak ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik bilimsel ve akademik bir faaliyet düzenlemek amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya büyük ilgi ve katılım olduğunu söyledi.
Okulu Müdürü Mahmut Bahadur, “Yarışmaya katılan öğrencilerimize yaşamları boyunca ahlaklı, dürüst, hoşgörülü, milli değerlere saygılı ve bu değerlere sahip çıkan, bilimsel, teknolojik ve kültürel değişimleri izleyen, bilime olan merakını ve bilgisini sürekli yenileyen bir nesil olmalarını öğütlemek bizlerin en temel vazifesidir. Ayrıca, bir ay gibi kısa bir sürede karar verilip gerçekleştirilen bu büyük organizasyon Gediz’in geleceği için büyük bir önem taşımaktadır. Gelecekte bu yarışmaya katılan bu çocukların önemli ve kritik noktalarda görev alacaklarını düşünüyorum. Bu organizasyon gelecek neslin bir vitrini olarak görülmesi gerekir. Bu yarışmanın en önemli amacı öğrencileri bilimsel yarışmalara teşvik ederek yetenekli olanlarını ödüllendirmektir. Bu bağlamda, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen Sınav Yürütme Kurulu’na, bizlerden desteklerini esirgemeyen okulumuz personeline, okul aile birliğimize, katkılarından dolayı öğrenci velilerimize, Gediz esnafına, projemiz ile ilgili hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kurumumuz öğretmenlerine ve yarışmamıza katılan 113 çocuğumuza ve üzerlerinde emeği olan sınıf öğretmenlerimize ve kurumlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.(MA-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Gediz’in Bilim Yıldızları Mehmetçik Ortaokulu’nda Yarıştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Nisan 2015 tarihinde saat 13 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gediz’in Bilim Yıldızları Mehmetçik Ortaokulu’nda Yarıştı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:09
 • Güneş
  07:35
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:14
Sayfa Başı