BURSA HABERLERİ

''Geçmişten Günümüze Kadın Başlıkları'' fotoğraf sergisi

AA / Batuhan Atik
27.02.2016 - 10:43Son Güncelleme :

- Bursa Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan sergi izlenime sunuldu

Geçmişten Günümüze Kadın Başlıkları fotoğraf sergisi
AA / Batuhan Atik

BURSA (AA) - Bursa Olgunlaşma Enstitüsü tarafından hazırlanan "Geçmişten Günümüze Kadın Başlıkları" konulu fotoğraf sergisi açıldı.

Merkez Nilüfer ilçesinde Konak Kültür Evi'nde enstitünün arşivlerinde bulunan 6 giysi koleksiyonunun başlıklarından örneklerin de sunulduğu sergide, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait 45 fotoğrafa yer verildi.

Açılışta konuşan Enstitü Müdürü Münevver Yaman, serginin amacının, geçmiş ve günümüz kültürel değerlerini şimdiki kuşaklara anlatmak olduğunu ve sergide yer alan fotoğrafların Botanik Park, Atatürk Köşkü, Hünkar Köşkü ve Mudanya Mütareke Evi gibi tarihi yerlerde çekildiğini söyleyerek, sergide emeği geçenlere teşekkür etti.

Törene, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ekrem Koz ve Şube Müdürleri Nejat Dişçi, Ömer Faruk Bektaş, Mehmet Arı, Nilüfer Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tüfekçi, Osmangazi Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Çiçek ile bazı okul müdürleri katıldı.

Sergi, 3 Mart Perşembe gününe kadar görülebilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden ''Geçmişten Günümüze Kadın Başlıkları'' fotoğraf sergisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 10 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ''Geçmişten Günümüze Kadın Başlıkları'' fotoğraf sergisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı