ÇANAKKALE HABERLERİ

Geçmişten Geleceğe Kütüphaneler Konferansı

AA / Burak Akay
31 Ocak 2015 - 12:11Son Güncelleme : 31 Ocak 2015 - 12:12

YEREL HABERLER ÇANAKKALE

AA / Burak Akay

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde (ÇOMÜ), "Geçmişten Geleceği Kütüphaneler Konferansı" yapıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Cemil Meriç Konferans Salonu'ndaki konferansa, Marmara Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hamza Kandur konuşmacı olarak katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan ÇOMÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı İsmail İşleyen, 6 ay içinde ikinci kez kütüphanecilikle ilgili konferansa ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Günümüzde serbestçe üretilen ve ağ üzerinden yayınlanan bilginin denetlenmesinin mümkün olmaması nedeniyle kişilere bilgi okur-yazarlığı yeteneklerinin kazandırılmasının zorunluluk haline geldiğini belirten İşleyen, hayat boyu öğrenmenin gerçekleşebilmesi için kişilere akademik yaşamlarının başından itibaren bilgi okur-yazarlığı yeteneklerinin kazandırılması gibi işlevlerin artık kütüphaneler tarafından yerine getirilmekte olduğunu söyledi.

Kandur ise ÇOMÜ’de kütüphane konusundaki farkındalığın üst düzeyde olduğu bildirdi.

Bilginin elektronik ortamda nasıl işlendiği, kullanıldığı ve gelecekte hangi boyutlara taşınacağı, sosyolojik bakımdan günümüzdeki gençliğin konuyla ilgili şimdiki talepleriyle bundan 50 sene sonraki taleplerinin neler olabileceğinin, üzerinde çalıştıkları temel konular olduğunu belirten Kandur, dünya medeniyetlerinden verdiği örneklerle kütüphaneciliğin gelişimini anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Geçmişten Geleceğe Kütüphaneler Konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ocak 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Geçmişten Geleceğe Kütüphaneler Konferansı haberi güncellenecektir.

  ÇANAKKALE NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:27
  • Öğle
   13:28
  • İkindi
   17:12
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı