Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Geçmişi unutturalım

  Hürriyet Haber
  01.05.2010 - 00:16 | Son Güncelleme: 01.05.2010 - 00:16

  Geçmişi unutturalım

  Abdullah Gül (Cumhurbaşkanı) Bu yılki 1 Mayıs’ın sendikalar ve çalışanlar için bir imtihan olacaktır. Özellikle İstanbul’da kutlanırken geçmişteki tüm olumsuzları unutturacak, üzerine sünger çekecek ve emeğin hakkını, emeğin saygınlığını en iyi şekilde sembolize edecek kutlama olacağını ümit ediyorum. Emekçilerin, alın teri ve hakkının çok kutsaldır. Tüm emekçilerin sorunlarının çözümüyle ilgili ne yapmamız gerekiyorsa el birliği içinde yapmamız gerek. 

  Recep Tayyip Erdoğan (Başbakan) Bu yıl İstanbul’da 1 Mayıs’ın barış içinde omuz omuza Taksim’de kutlanacak olmasından ve böylece yıllardır Taksim üzerinde estirilen gerilim rüzgarının son bulmasından da büyük mutluluk duyuyoruz. Taksim Meydanı’nın emekçilerin dayanışma günlerine açılması, 2010 yılında demokrasimizin geldiği noktayı göstermesi bakımından da önemli ve sevindiricidir.

  Deniz Baykal (CHP Genel Başkanı) 1 Mayıs kâbus günü, bunalım günü değildir. 1 Mayıs’ı başta Taksim Meydanı olmak üzere, her yerde huzur içinde kutlayalım. Tarihimizin lanetlediği 37 cana mal olan 1977’deki azgın saldırganlık gibi AKP’nin son yıllarda 1 Mayıs’ı kâbusa, Taksim’i yasak bölgeye, hapishaneye, İstanbul’u korku şehrine çeviren uygulamalarının da geride kalması, Taksim saplantısının, sendromunun aşılması çok anlamlı ve memnuniyet vericidir.

  Devlet Bahçeli (MHP Genel Başkanı) Geçmişte acı birer hatıra olarak kalan ve bir daha tekrarlanmamasını temenni ettiğim gerilim ve çatışma ortamının yeniden vasat bulmaması için, hem işçilerimizin hem de güvenlik görevlilerimizin azami ölçüde duyarlı ve özenli davranmaları gerekmektedir.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı