Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geçmişe sünger çekin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Turhan Sofuoğlu, futbolcularıyla konuştu, hedef gösterdi

Son 4 maçtaki performanstan memnun olduğunu söyleyen Fenerbahçe Teknik Direktörü, <ı>‘‘Hepiniz Türkiye'nin en iyi futbolcularısınız. Taraftar bizden çok şey bekliyor. Ben de inanıyorum. Çünkü sizlere güveniyorum. Geçmişi unutun, geleceğe bakın’’ dedi.

Her maç 3 puan

Fenerbahçe Teknik Direktörü Turhan Sofuoğlu, Altay maçı öncesinde futbolcularıyla yaptığı konuşmada, ‘‘Formaya layık olun. Taraftar sizden başarı bekliyor. Geçmişe sünger çekin, geleceğe bakın. Sizler Türkiye'nin en iyi futbolcularısınız. Kalan tüm maçları kazanmalıyız’’ dedi.

Güven kazandınız

Göreve geldiği günden bu yana herkesin arzulu ve istekli olduğuna değinen Sofuoğlu, ‘‘Bana yardımcı olmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Kendinize güveninizi yeniden kazandınız. Çok gol kaçırıyoruz ama önemli olan pozisyona girmemiz. Sonra kendiliğinden gelir’’ diye konuştu.

Skora yansıtın

Sezon başından bu yana 3 ayrı teknik adamla çalışan futbolcularını kongre öncesinde uyaran Sofuoğlu şöyle konuştu: Sizler profesyonelsiniz. Önemli olan işinize saygınızdır. Çalışmalarınızdan memnunum. Moral olarak en üst düzeydesiniz. Bunu sahaya yansıtlamılısınız.''

Hedefe yakınız

Şampiyonlar Ligi'ne mutlaka katılacaklarını iddia eden Sofuoğlu sözlerini şöyle tamamladı: Ben inanıyorum. Çünkü sizlere güveniyorum. Kalan 15 maçı 45 puanla kapatmalıyız. Bu bize şampiyonluk da getirir. Aksi durumda lig ikinciliğini yakalamış oluruz.''

Yıldırım adaylığını açıklıyor

FENERBBAHÇE'de yaklaşan Olağan Kongre öncesinde Vefa Küçük'ten sonra Aziz Yıldırım da başkan adaylığı için düğmeye bastı. Başkan Aziz Yıldırım'ın bugün Sosyal Tesisler'de saat 10.30'da yapacağı basın toplantısında başkanlığa resmen aday olduğunu açıklaması bekleniyor.

Ganalılar bugün geliyor

FENERBAHÇE'nin iki Ganalı futbolcusu Yaw Preko ile Samuel Johnson bugün İstanbul'a geliyor. Afrika Kupası'nda Gana Milli Takımı'nın formasını giyen ve çeyrek finalde elenen siyahi oyuncular, yarınki Altay maçında Turhan Sofuoğlu görev verirse oynayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz