Ege Haberleri

EGE

  Geçmişe sorgulama

  Hürriyet Haber
  13 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 13 Aralık 2000 - 00:01

  TBMM Meclis Araştırma Komisyonu, Ege Üniversitesi'nde eski yönetim dönemine ilişkin yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları için Bornova Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

  BİR çok üniversiteyle birlikte Ege'yi de soruşturan TBMM Yükseköğretim Araştırma Komisyonu, bazı ihalelerle vakıf ve şirketlere ilişkin yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarını Bornova Cumhuriyet Savcılığı'na iletti. Rektörlükten dosyaları isteyen savcılık, inceleme başlattı.

  KOMİSYONCA hazırlanan raporun kendilerinden önceki yönetim dönemini kapsadığını hatırlatan Rektör Prof. Dr. Ülkü Bayındır, ‘‘İhaleler, satın almalarla ilgili dosyaları savcılık istedi, gönderdik. Bizden başka bilgi de istenmedi’’ dedi.

  Yalnız Ege değil

  BİR grup milletvekilinin İTÜ'deki olaylarla ilgili yaptığı girişim bir anda tüm üniversitelere yöneldi. MHP'li milletvekillerinin isteği ile araştırma kapsamına, aralarında EÜ'nün de olduğu çok sayıda üniversite alındı.

  İddialar iddialar

  KOMİSYONUN Ege Üniversitesi'yle ilgili raporunda yemek ihalesinden inşaatlara, kiralamalara, vakıf aracılığla usulsüz personel çalıştırma iddiaları yer aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı