« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Geçmiş olsun bile demediler

Fenerbahçe Kulübü, Kazım Kazım’ın geçtiğimiz pazar günü geçirdiği trafik kazasının şokunu atlatamadan yeni bir şokla sarsıldı. Ama bu seferki çok daha büyük oldu. Önder Turacı, evinde nedeni tam olarak bilinmeyen bir şekilde yaralanıp ölümden döndü ve ortalık karıştı...

M.Akif ERDEM / DHA - Emre OKTAY
SON GÜNCELLEME
Frame’de eğlendi

Sakatlığı nedeniyle Eskişehirspor maçının kadrosuna alınmayan Önder, önceki akşam kız arkadaşıyla, Eskişehirsporlu Ümit Karan’ın sahibi olduğu Frame adlı gece kulübünde eğlendikten sonra geç saatlerde Ataşehir’deki evine gitti. Annesi ve kız kardeşinin de bulunduğu evde, tam olarak bilinmeyen bir sebeple sağ el bileğinde ciddi kesikler oluşan Önder, saat 03.00 sularında Ataşehir’deki Memorial Polikliniği’ne kaldırıldı. Yapılan tedavisinin ardından Acıbadem Kadıköy Hastanesi’ne götürülen Önder, burada 2 saat süren bir ameliyat geçirdi.

İlginç açıklama

F.Bahçe Kulübü, Önder Turacı’nın durumu ile ilgili son derece manidar bir açıklama yapıp, futbolcunun sorumsuz davrandığını ima etti. “Geçmiş olsun” dileğinin yer almadığı açıklamada, oyuncunun sağlık durumuna değinilmeden doğrudan “Önder Turacı sakatlığı sebebiyle Eskişehirspor maçı kadrosuna alınmamıştır. Tedavi olması ve dinlenmesi gereken Önder, gece geç saatlere kadar bir gece kulübünde eğlenmiş ve daha sonra evine gitmiştir” ifadesi kullanılarak şöyle denildi:

“Sebebini bilemiyoruz!”

“Evde sebebini bilemediğimiz bir hadise sonrası sağ el bileğinde radial atar damarında ve el bileği kirişinde kesik oluşmuştur. Daha sonra ailesi tarafından Ataşehir’deki bir polikliniğe, sonrasında da Kadıköy Acıbadem Hastanesi’ne götürülmüştür. Sabah 10.00’da Doç. Dr. Ufuk Nalbantoğlu tarafından ameliyata alınan Önder Turacı, iki saat süren başarılı bir operasyon geçirdi. Sağ el bilek seviyesindeki kesi ve buna ait damar ve kirişler primel olarak onarıldı. ”

Fenerbahçe ve Önder bir şey mi gizliyor

FENERBAHÇE Kulübü’nün, ölümden dönen futbolcusu Önder Turacı için yayınladığı bildiri pekçok soru işaretine yol açtı. Geçen hafta trafik kazası geçiren Kazım Kazım için, “Fenerbahçe Spor Kulübü olarak oyuncumuza acil şifalar diliyor, bir an evvel sahalara dönmesini temenni ediyoruz” diyen, hatta Fenerbahçe TV spikeri Fatih Demirkol’un ameliyat haberini bile “Geçmiş olsun Fatih Demirkol” şeklinde duyuran kulübün, Önder Turacı için ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunmaması manidar karşılandı.

Yapılmayacak bir şey mi yaptı?

Bu durum akıllara öncelikle, “Acaba Fenerbahçeli yöneticilerin bilip de kamuoyunun bilmediği bir şeyler mi var? Önder, yapmaması gereken bir şeyi yaptığı için sakatlandı da, bunu öğrenince çok kızan Fenerbahçeli yöneticiler bunun için mi geçmiş olsun dileğinde bulunmadılar?” sorusunu getirdi.
Kamuoyunun önemli bir bölümü Fenerbahçe Kulübü’nün bildiride kullandığı üslubu eleştirerek, “Sebebi ne olursa olsun bu tür durumlarda, yaralanan kişilere öncegeçmiş olsun denir ve ondan sonra olayın nedeni araştırılır. Fenerbahçe Yönetimi böyle yaparak futbolcuyu suçluyor ve hedef gösteriyor” görüşünü savundu.

İntihar teşebbüsü var mı, araştırılıyor

Önder Turacı’nın ameliyatını yapan Doç. Dr. Ufuk Nalbantoğlu, “Yaralanmanın nedeni cam kesiği. Elin sırt kesiminde de duşakabin camından kaynaklanan bir kesik” dedi. Nalbantoğlu, olayın intihar teşebbüsü olup olmadığını Fenerbahçe Kulübü’nün araştırdığını da belirtti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler