"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Geçirdiğim trafik kazası nedeniyle yüzüm tanınmaz hale geldi

Merhabalar, keşke bu âlemde üç tane daha Güzin Abla olsaydı...

Gerçekten böyle düşünüyorum, çünkü olsaydı, insanlar antidepresanlarla uğraşmazlardı.
Çünkü bir psikiyatrist, psikolog, anne, abla, gerçek dost, danışman, yardım kuruluşu gibisiniz. Ve bence bunların hepsisiniz, kimse bu kadar fayda sağlayamaz. İnsanlara gösterdiğiniz yol ve tavsiyeler kat be kat değerli. Bana hayatı yeniden kazandırdınız, Güzin Ablacığım.
Ben bir firmada üst düzey yönetici olarak çalışan 34 yaşında, uzun boylu, yeşil gözlü çok güzel ve manken gibi bir kızdım. Bundan 4 yıl önce bir trafik kazası geçirdim. Vücudumda bayağı hasar oluştu ama en fazla da yüzümde. Bir dizi ameliyat oldum, Allah’ıma şükür hiçbir şeyim kalmadı, kazadan iz dahi kalmadı.
Sadece kaşlarımda hafif bir çukurluk vardı. Bir kaşım diğerinden 1 cm. kadar aşağıdaydı. Bunu ancak kaş kontürü yapan uzman bir kişinin düzeltebileceğini söylediler.
Hastaneden çıktım. Bu işi yapan enstitü ve uzmanları araştırdım. Gittim, görüşmeler yaptım. Hepsi de olamayacağını, farkın çok belirgin ve kaşımın çukur kaldığını, kaşımı yapsalar dahi o çukuru düzeltemeyeceklerini, söylediler. Delirecektim Güzin Abla, doktorlar tanınmayacak haldeki yüzümü iz dahi belli olmayacak hale getirmişler, ama bir kaşı düzeltecek kimse yoktu.
Bu arada insanın yüzünde kaş ne kadar önemliymiş meğer, onu öğrendim. Onca ameliyata rağmen, sanki benim yüzüm hiç düzeltilmemiş gibiydi, sadece o kadarcık bir farkla.

KÖŞENİZİ OKUYUNCA YÜREĞİM UMUT DOLDU

Neyse sonuçta tam ümidimi yitirmişken, sizin köşeniz sayesinde Güzin Ablacığım, yüreğime bir umut doğdu. Bir yazınızı  okuyordum, “Hayatım değişti” adlı bir başlık gördüm. İçeriğinde tam da benim sorunuma yakın bir problemini yazmış bir okurunuza sizin cevabınızı gördüm.
Ona, kaşlarıyla ilgili Ayten Kömürcü, adındaki bir uzmanı önerdiğinizi ve çok memnun kaldığını yazmıştı. Hemen internetten araştırdım buldum, randevu aldım gittim. O hanıma Güzin Abla’nın sayfasından adını duyduğumu anlattım. Ayten Hanım ne dedi biliyor musunuz? “Güzin Abla’nın bu kadar okuyanı ve seveni olduğunu bilmiyordum” dedi.
Ablacığım; ben sabırsızlıkla ve endişeyle bekliyorum bana vereceği cevabı; “Tamam halledebilirim” dedi. Ben şaşırdım, inanamıyordum. Çünkü bana daha önce tekrar operasyonlar geçirmem gerektiğini, bunun bana çok pahalıya mal olacağını, yurtdışına gitmem gerektiğini söylemişlerdi.

TAVSİYE ETTİĞİNİZ UZMAN HARİKALAR YARATTI

O hanım ise son derece kendine güvenir bir şekilde “tamam yaparız” deyince bu defa işin maddi boyutu beni endişelendirdi. Kazadan beri birçok operasyon geçirdiğimi, üstelik işsiz olduğumu, bu işlemi hem çok istediğimi hem de bütçemin yetersiz olduğunu anlattım.
Güzin Ablacığım tavsiye ettiğiniz uzman benden sadece kullanacağı malzemenin parasını alarak beni eski halime getirdi. Önce çok doğal bir kaş yaptı bana, sonra da enstitüdeki doktoruna o çukur yeri kalıcı dolguyla doldurttu, gerçekten harika oldu. Sanatı kadar insanlığı da mükemmelmiş meğer. Teşekkürler ablacığım, size ve uzman Ayten Kömürcü’ye... Gerçekten benim de hayatımı kurtardınız.
Rumuz: Umutlarımı geri verdiniz

Çaresizdim, sayenizde düzeldim

“Keşke bu âlemde üç tane daha Güzin Abla olsaydı” demiş genç okurum. Ona hayatını ve umutlarını geri verdiğimi söylüyor; teşekkür ederim bu övgüleri için... Bir insana gerçek anlamda yardımım dokunduğunda, işte bu benim en mutlu olduğum andır. Yazılarımın boşa gitmediğini ve bir işe yaradığımı hissetmek kadar önemli bir şey var mı benim için?

X