« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Gecikmiş bir madalya aldık"

Avrupa Şampiyonası'nda üçüncü olan Ümit Milli Kız Basketbol Takımı'nın başantrenörü Aziz Akkaya, şampiyonada mükemmel mücadele ettiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Basketbol Federasyonu'nun internet sitesinde, takımının kazandığı bronz madalyayla ilgili açıklaması yer alan Akkaya, çok iyi bir takıma sahip olduklarını, şampiyon gibi mücadele ettiklerini ifade etti.

Akkaya, başta Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Turgay Demirel olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, “Gecikmiş bir madalya aldık. Ancak biz burada şampiyon gibi mücadele ettik. Çok iyi bir takıma sahibiz. Bu oyuncuların buraya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÜMİT KIZLAR'DAN BÜYÜK BAŞARI

TBF Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat ise, ümit kızların başarısının gelecek için önemli bir yatırım olduğunu ifade etti.

Takımın çoğunu 1993 ve 1994 doğumlu sporcuların oluşturmasının önemli bir ayrıntı olduğunu kaydeden Sonat, sporcuların en az iki yıl daha bu tip turnuvalar oynayarak tecrübeleneceğini dile getirdi. Sonat, bunun 2014 yılında Türkiye'de düzenlenecek FIBA Dünya Kadınlar Basketbol Şampiyonası'nda da milli takıma büyük avantaj getireceğini belirtti.

Avrupa üçüncüsü Ümit Milli Kız Basketbol Takımı, yarın öğlen saatlerinde Macaristan'dan İstanbul'a gelecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler