Gündem Haberleri

  Gecenin sürprizi Çiller göründü ve hemen kayboldu

  Hürriyet Haber
  01.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kapıda konukları karşılama görevini yeni Genelkurmay İkinci Başkanı, Orgeneral Çevik Bir'in halefi Orgeneral Hilmi Özkök üstlenmişti.

  Saat tam 20.00'de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, TBMM Başkanı Hikmet Çetin ve Orgeneral Kıvrıkoğlu, onuncu yıl marşı ve havai fişek gösterisinin eşliğinde kapıdan girip, bahçede yerini almış olan konukların arasından geçerek, şeref konukları için düzenlenmiş üzeri tenteli özel bölüme yerleştiler.

  Kabinenin ANAP kanadı, davete fazla rağbet etmedi. Buna karşılık DSP'li bakanlar neredeyse tam kadro geldiler. Aynı saatlerde Saraybosna'dan dönmekte olan Başbakan Yardımcısı Bülent Ecevit davete katılamadı. DTP'den Başbakan Yardımcısı ve Milli Savunma Bakanı İsmet

  Sezgin, kızı Seynan Levent'le gelmişti.

  Siyasi Parti liderlerinden FP Genel Başkanı Recai Kutan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve DTP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli davete katılmadılar. Katılan liderlerinden iki isim dikkat çekti: DYP Genel Başkanı Tansu Çiller ve BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu...

  Çiller, gecenin en önemli sürpriziydi. Çiller, Refah-Yol'un yıkılışının hemen ertesindeki siyasi konjonktüre rastlayan geçen yılki 30 Ağustos davetine katılmamıştı.

  Çiller, DYP Genel Başkan Yardımcılarından Nahit Menteşe ile birlikte geldi. Ancak içeri girişiyle, çıkışı bir oldu. Davette, kimi görgü tanıklarına göre beş, bazı tanıklara göre ise en çok 10 dakika kaldı. Çiller, ayrıca Cumhurbaşkanı ve komutanların bulunduğu bölümün yanına yaklaşmadı, bahçenin ortalarında bir yere kadar gelip, ardından dışarı çıktı. Çiller, bu arada Harp Okulu'nun yeni mezunu teğmenleri kutladı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı